Літіум карбонікум GSK 250 мг, 60 таблеток

Виробник: GlaxoSmithKline (Великобритания)
Наявність: В наявності
Ціна: 480 грн.
400 грн.

Кількість: - +
   - або -   

Літіум карбонікум (Lithium carbonicum)

 

Lithium carbonicum GSK — препарат, який використовується для стабілізації настрою у фазі манії, профілактики рецидивів розладів при біполярному розладі та профілактики депресії при рецидивуючих депресивних розладах.

 

Склад

 

Діючою речовиною цього препарату є карбонат літію.

1 таблетка містить 250 мг літію карбонату.

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, повідон К-30, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

 

Дозування

 

Завжди приймайте цей препарат точно так, як сказав вам лікар. Зверніться до свого лікаря, якщо ви не впевнені.

Препарат застосовують внутрішньо за індивідуально підібраною лікарем схемою (в тому числі з урахуванням рівня літію в організмі та клінічного поліпшення).

Початкові дози літію, як правило, менші, поступово збільшуються; Таблетки карбонату літію застосовують розділеними дозами (не менше 3ех).

Препарат приймають незалежно від прийому їжі.

 

Дія

 

Карбонат літію стабілізує настрій, впливаючи на транспорт натрію до нейронів - впливає на виділення норадреналіну, дофаміну (не впливаючи на серотонін) у ЦНС. Літій пригнічує зворотне захоплення цих нейромедіаторів. Залежно від форми захворювання, вплив на маніакальний або депресивний епізод відповідно.

 

Показання

 

Карбонат літію використовується при біполярному розладі (біполярний розлад) - лікування маніакального епізоду, профілактика рецидивів біполярного розладу. Lithium carbonicum використовується для зменшення частоти маніакальних епізодів при маніакальних станах і при рекурентних депресивних розладах для запобігання епізодам депресії.

 

Протипоказання

 

Літій карбонікум ГСК не слід застосовувати пацієнтам з алергією на діючу речовину будь-якого з інших інгредієнтів цього препарату, під час вагітності та годування груддю. Протипоказаннями також є деякі захворювання, такі як: важка ниркова недостатність, інфаркт міокарда, органічне ураження головного мозку, лейкоз.

 

Побічні ефекти

 

Як і всі ліки, цей препарат може викликати побічні ефекти, хоча вони виникають не у всіх.

Виникнення та вираженість побічних ефектів залежать від чутливості пацієнта та концентрації препарату в сироватці крові.

На початку лікування цим препаратом у вас можуть виникнути, серед іншого, м'язове тремтіння, шлунково-кишкові розлади, поліурія, підвищена спрага, втомлюваність або ослаблення м'язової сили.

Інші побічні ефекти (частота невідома) представлені у вигляді таблиці - всі побічні ефекти перераховані в інструкції.

Не відомо лейкоцитоз, зоб, гіпотиреоз, гіпертиреоз, гіперпаратиреоз, гіперглікемія, гіперкальціємія, збільшення маси тіла, анорексія, галюцинації, сонливість, порушення зору, судоми, порушення нервової провідності, екстрапірамідні симптоми, неспокій, невиразне мовлення, запаморочення, кома, аритмія, брадикардія, гіпотензія, діарея, блювання, сухість у роті, біль у м’язах, біль у суглобах, нетримання сечі, ураження нирок, імпотенція, набряки

При появі деяких побічних ефектів, таких як діарея, блювота, порушення координації, м'язове тремтіння, м'язова слабкість, сонливість, ністагм - якомога швидше зверніться до лікаря.

 

Попередження та запобіжні заходи

 

Цей препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам із захворюваннями серця (такими як синдром Бругада), нирковою недостатністю, серцево-судинними захворюваннями, гіпотиреозом (нелікованим), хворобою Аддісона. Застосування електросудомної терапії або гіперкальціємія також обмежують використання цього препарату.

Вживання літію може бути пов'язане з підвищенням рівня кальцію в організмі; під час прийому препарату можливе посилення мокнутия (підвищене виділення натрію та води), тому пацієнт повинен пити достатню кількість рідини протягом дня.

Якщо ви дотримуєтесь дієти з низьким вмістом натрію, повідомте про це свого лікаря.

Літій може впливати на результати лабораторних тестів, таких як визначення глюкози, паратгормону та кальцію.

 

Застосування інших ліків

 

Повідомте лікаря про всі ліки, які ви приймаєте або нещодавно приймали, а також про будь-які препарати, які плануєте приймати.

Препарати, що підвищують концентрацію літію метронідазол, НПЗП (індометацин, кетопрофен), інгібітори АПФ (наприклад, раміприл), БРА (валсартан, лозартан), діуретики (похідні тіазиду)
Препарати, що знижують рівень літію сечовина, кофеїн (та інші ксантини), підлужнювальні препарати (наприклад, карбонат натрію),

Деякі препарати, що застосовуються разом з літієм, можуть бути токсичними для нервової системи - наприклад, нейролептики, карбамазепін, СИОЗС, антагоністи кальцієвих каналів, TLPD.

Літій може посилити ефект міорелаксантів.

 

Вагітність і годування груддю

 

Не використовуйте цей препарат під час вагітності - особливо в першому триместрі.

Літій проникає в грудне молоко - це може спричинити отруєння літієм у грудної дитини.

 

Застосування препарату у дітей та підлітків

 

Препарат не призначений особам молодше 12 років.

 

Водіння та робота з механізмами

 

Цей препарат може викликати запаморочення, галюцинації, сонливість - симптоми, які ускладнюють керування автомобілем або роботу з механізмами. У разі їх появи від зазначених вище заходів слід відмовитися.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: