Роль естрогенів у жіночому здоров'ї: Важливість естриолу та медичний препарат Овестін

Роль естрогенів у жіночому здоров'ї: Важливість естриолу та медичний препарат Овестін

Роль естрогенів у жіночому здоров'ї: Важливість естриолу та медичний препарат Овестін

Здоров'я жінки має велике значення для родини. Здоров'я жінки впливає на здоров'я дитини та чоловіка, тому можна сказати, що здоров'я жінки впливає на здоров'я всіх членів родини. Давайте розпочнемо зі здоров'я статевої системи жінки, яке в певній мірі залежить від жіночих статевих гормонів, які організм виробляє самостійно. Серед жіночих статевих гормонів виділяють естрогени та гестагени. У цій статті ми розглянемо естрогени. Отже, естрогени - це стероїдні жіночі статеві гормони, які виробляються, в основному, фолікулярним апаратом яєчників у жінок. Також в невеликих кількостях естрогени виробляються яєчками у чоловіків та корою надниркових залоз обох статей. Назва "естрогени" походить від здатності цих гормонів спричиняти у жінок ороговіння та часткове відшаровування епітелію вагіни та виділення вагінальних специфічних ароматних речовин (феромонів), які приваблюють чоловіків.
Виділяють три типи естрогенів: естрадіол, естріол і естрон. У сучасній медицині особливу увагу вчених привертає такий естроген, як естриол. Це передусім пов'язано з його здатністю покращувати кровообіг у судинах матки, знижуючи їх опір, а також сприяти розвитку молочних протоків під час вагітності. Також було виявлено досить високу специфічність зв'язування естриола з естрогенними рецепторами в уретрі та сечовому міхурі, матці та вагіні при порівняно малому зв'язуванні з естрогенними рецепторами в інших тканинах. Тим не менш, естриол відіграє важливу роль у процесах росту та розвитку матки під час вагітності, оскільки плацента плоду виробляє дуже великі кількості саме естриолу. Зниження рівня естриолу в організмі жінки є негативним симптомом, під час її вагітності це може свідчити про загрозу викидня або передчасних пологів, передове перенесення плоду, розвиток синдрому Дауна, внутрішньоутробної інфекції, гіпоплазію надниркових залоз плоду, аненцефалію плоду, фетоплацентарну недостатність і т.п. Знижений естриол може бути наслідком прийому антибіотиків або глюкокортикоїдів. Не слід забувати, що в медицині важливим є правильний вибір дози естриолу для конкретного пацієнта.
В даний час естриол міститься в численних медичних препаратах. Серед виробників препаратів, які містять естриол, є нідерландська фармацевтична компанія "ORGANON", яка працює на ринку медикаментів з 1923 року. Крім цієї компанії в країнах Європейського союзу випускають подібні препарати кілька передових світових фармацевтичних компаній. Новинкою в цьому напрямку є препарат під назвою "Овестин" (Ovestin). Цей медичний препарат містить естриол у залежності від маркування. "Овестин" випускається у трьох лікарських формах: таблетки, крем і вагінальні супозиторії. Такий різноманітний вибір лікарських форм дозволяє лікарям правильно підібрати препарат індивідуально для кожного пацієнта. У Інтернет-аптеці "ЛекІнфо" цей препарат продається у всіх трьох лікарських формах. Препарат "Овестин" допомагає вирішувати такі симптоми, як вікові атрофічні зміни слизової оболонки вагіни, пов'язані з дефіцитом естрогенів (зокрема, сухість, свербіж і відчуття дискомфорту вагіни, біль під час статевого акту); збільшення сечовиділення, біль під час сечовиділення; недержання сечі; безпліддя, пов'язане із шийковим фактором. Крім того, препарат "Овестин" використовується для профілактики ускладнень під час операцій з черезвлагалищним доступом та для профілактики запальних захворювань урогенітальної області, для діагностики при неясних результатів мазка з вагіни на цитологію.
Перед застосуванням препарата "Овестин" необхідно проконсультуватися з лікарем і пройти необхідну діагностику. Аналіз естриолу в сироватці крові, так званий вільний естриол, дозволяє судити про можливі порушення в організмі. У разі призначення вами лікарем препарату "Овестин", ви зможете придбати його в необхідній вам лікарській формі на сайті "ЛекІнфо" за вигідною ціною та належної якості, просто перейшовши за вказаними посиланнями. Нехай жінка в вашій родині буде здоровою!