Веррукутан і Веррумал допоможуть Вам у боротьбі з бородавками!

Веррукутан і Веррумал допоможуть Вам у боротьбі з бородавками!

Веррукутан і Веррумал допоможуть Вам у боротьбі з бородавками!

Бородавки - це одне з найпоширеніших дерматологічних захворювань, відоме своєю незвичайною зовнішністю та заплутаними переконаннями про їх виникнення. Ось короткий огляд бородавок, історичних фактів та статистичних даних:
Опис:
Бородавки - це доброякісні пухлини, які зазвичай ростуть на шкірі та слизових оболонках. Вони з'являються через інфекцію вірусом папіломи людини (HPV). Бородавки можуть мати різний вигляд - від вигляду "кульки" до "цвяха" чи "квітки капустянки."
Історичні факти:
Назва "бородавка" походить від середньовічної латинської назви "verruca," яка мала різноманітні варіації в різних європейських мовах.
У Середньовіччі вірили, що бородавки з'являються, коли людина контактується з жабами чи жаб'ячою слиззю.
Стародавні греки та римляни відомі були за використання центеллі і молока молодиці для лікування бородавок.
Статистичні дані:
Бородавки дуже поширені серед населення. Оцінки вказують на те, що вони можуть зустрічатися у близько 7-10% дорослого населення та у більшості дітей.
Інфекція вірусом HPV, яка призводить до бородавок, передається від однієї людини до іншої через контакт зі шкірою чи різними предметами (наприклад, рушниками чи взуттям).
Бородавки можуть виникати на будь-якій частині тіла, але найчастіше вони зустрічаються на руках, ногах, обличчі та геніталіях.
Бородавки можуть бути надокучливим явищем, але їх легко лікувати за допомогою медичних методів або народних засобів. Важливо звернутися до фахівця, якщо бородавки стають болючими, змінюють кольори або збільшуються у розмірах.
Боротися з бородавками Вам допоможуть такі препарати, як Веррумал (Verrumal) (100 мг+5 мг)/г розчин на шкіру, 13 мл, та Веррукутан (5 мг + 100 мг)/г. розчин на шкіру, 13 мл. Це повністю однакові медичні препарати.
Медичний препарат Веррумал.
"Веррумал" - це лікарський засіб, що містить флуорурацил та саліцилову кислоту як активні компоненти і використовується для лікування бородавок. Флуорурацил пригнічує ріст бородавок, а саліцилова кислота пом'якшує бородавки, полегшуючи проникнення флуорурацилу.
Не рекомендується використовувати "Веррумал" у таких випадках:
З відомою гіперчутливістю до складових цього препарату.
Під час вагітності та у випадках, коли неможливо виключити можливість вагітності.
Під час годування грудьми.
У немовлят до 1 року.
У пацієнтів з порушенням функції нирок.
Якщо протягом останніх чотирьох тижнів ви приймали бривудин, соривудин або аналогічні речовини, наприклад, в лікуванні вітряної віспи або опоясуючого лиша, "Веррумал" також не можна використовувати. Між закінченням прийому цих речовин і початком лікування "Веррумалом" має бути перерва не менше 4 тижнів, оскільки використання "Веррумала" разом із цими речовинами або невдовзі після них може підсилити його дію і спричинити серйозні побічні ефекти.
"Веррумал" не повинен потрапляти в очі і слизові оболонки.
Також слід бути обережним при використанні "Веррумала" у випадку діабету, порушень кровообігу, проблем з нирками або в разі порушення відчуття дотику, болю та температури (наприклад, у випадку діабету). "Веррумал" не призначений для використання на великих ділянках шкіри (загальна площа шкіри не більше 25 см²). Якщо тонкі ділянки шкіри поражені бородавками, "Веррумал" слід застосовувати рідше і з більш частим консультуванням з лікарем, оскільки саліцилова кислота, що міститься в "Веррумалі", може викликати рубцювання через сильне розм'якшення рогового шару. Необхідно дотримуватися дозування і частоти застосування, призначених лікарем.
У разі появи бородавок в області нігтьових пластинок рук і ніг, особливо під нігтьовою пластинкою, слід пильно стежити за тим, щоб матриця нігтьової пластинки не була пошкоджена, і "Веррумал" не потрапив у нігтьове ложе.
Також слід бути обережним при дефіциті дигідропіримідиндегідрогенази (DPD) або зниженні активності DPD, оскільки фермент DPD важливий для розщеплення флуорурацилу, одного з активних компонентів "Веррумала". Інгібування або зниження активності цього ферменту (наприклад, за допомогою інгібіторів DPD, таких як бривудин), може призвести до накопичення активного компонента флуорурацилу. В разі необхідності лікар визначить активність ферменту DPD перед початком лікування "Веррумалом".
Якщо ви лікуєтесь від опоясуючого лиша або недавно лікувалися, повідомте лікаря про прийоми інших лікарств.
Також повідомте лікарю, якщо ви приймаєте фенітоїн від епілептичних нападів, оскільки спільний прийом "Веррумала" з фенітоїном може призвести до підвищення рівня фенітоїну в крові. Тому вам слід регулярно перевіряти рівень фенітоїну в крові.
"Веррумал" може взаємодіяти з метотрексатом і сульфонілмочевиною (деякими ліками, що використовуються для лікування діабету).
Компоненти диметилсульфоксид і саліцилова кислота можуть викликати подразнення шкіри.
Повідомте свого лікаря або фармацевта, якщо ви маєте інші захворювання, алергії, приймаєте інші ліки (включаючи самостійно придбані) або застосовуєте їх зовні.
У випадку вагітності або годування груддю використання "Веррумала" не рекомендується.
Для використання "Веррумал" дорослим та дітям віком старше 1 року:
Зазвичай "Веррумал" наносять на кожну бородавку 2-3 рази на день, якщо лікар не призначив інше. Важливо, щоб "Веррумал" потрапляв лише на бородавку, а не на здорову шкіру навколо неї. При необхідності можна покрити навколишню шкіру вазеліном. Перед нанесенням рекомендується добре встряхнути флакон і змочити щітку або зубочистку (або аналогічний предмет) для нанесення.
Після висихання розчину на обробленій ділянці шкіри утворюється лакова плівка. Цю плівку слід видаляти перед кожним новим нанесенням "Веррумала". Якщо це ще не було зроблено через миття або іншого механічного впливу, її можна видалити з бородавок, просто відіймавши її.
"Веррумал" не призначено для використання на великих ділянках шкіри (загальна площа шкіри не повинна перевищувати 25 см²).
Під час лікування рекомендується регулярно консультуватися з лікарем. У деяких випадках, наприклад, при наявності великих бородавок або плоских бородавок на підошвах, лікар може вирішити видалити мертву тканину, що відмирає під час лікування "Веррумалом". Середній термін лікування становить 6 тижнів. Після успішного лікування рекомендується продовжити лікування ще приблизно 1 тиждень.
Для дітей:
"Веррумал" не призначається немовлятам (молодше 1 року).
Досвід використання у дітей молодших 5 років обмежений.
Не слід перевищувати рекомендовану зону лікування і частоту лікування, призначену лікарем, оскільки ризик передозування вищий у дітей, ніж у дорослих.
У випадку передозування можливе збільшення частоти і серйозності спостережуваних побічних ефектів. У разі виникнення відповідних побічних ефектів слід звернутися до лікаря.
Не змінюйте самостійно назначену дозу. Якщо ви вважаєте, що ліки занадто слабкі або занадто сильні, проконсультуйтеся з лікарем або фармацевтом.
Щодо можливих побічних ефектів "Веррумала", їх можуть бути такі:
Дуже часто (відбуваються у більше ніж 1 з 10 осіб):
Реакції на місці застосування: покрасніння шкіри (еритема), запалення, подразнення (включаючи відчуття печіння), біль або свербіж.
Часто (відбуваються у 1-10 осіб з 100):
Головний біль.
Лущення шкіри.
Реакції на місці застосування: кровотечі, ерозивні дерматологічні реакції (втрата верхнього шару шкіри) або утворення корок.
Нечасто (відбуваються у 1-10 осіб з 1000):
Сухі очі, свербіж в очах, збільшення кількості сльозної рідини.
Реакції на місці застосування: запалення шкіри (дерматит), набряк (набряк) або виразки.
Сильний зволожувальний ефект може призвести до втрати природного кольору і лущення шкіри, особливо на шкірі навколо бородавки.
Завдяки наявності саліцилової кислоти у пацієнтів з відповідною схильністю можуть виникати легкі реакції подразнення та гіперчутливості, які проявляються у вигляді свербіжу, почервоніння і/або виразок і можуть виникати поза областю застосування.
Якщо у вас виникають будь-які побічні ефекти, зверніться до лікаря або фармацевта. Це також стосується, зокрема, побічних ефектів, які не вказані в цьому описі.
Завжди слід дотримуватися терміну придатності "Веррумала", зазначеного на упаковці "EXP". Після відкриття флакона "Веррумал" можна зберігати протягом 6 місяців.
"Веррумал" слід зберігати при кімнатній температурі (15-25 °C) та поза досяжністю дітей. Флакон потрібно добре закривати після кожного використання, оскільки інакше розчин може висихати і не можна буде його належним чином використовувати. Також слід уникати контакту розчину "Веррумал" з тканинами або акрилом (наприклад, акрилові ванни), оскільки розчин може залишати плями, які неможливо видалити до утворення лакової плівки.
Також важливо пам'ятати, що "Веррумал" є легкозаймистий.
Ваш лікар або фармацевт може надати додаткову інформацію, якщо вам потрібно більше деталей.