Кальтрат (Caltrate) Д3 600 мг/400 МО, 90 таблеток

Виробник: GlaxoSmithKline (Великобритания)
Наявність: В наявності
Ціна: 1088 грн.
965 грн.

Кількість: - +
   - або -   

Кальтрат (Caltrate)

Вітамін D3 Крка (Vitamin D3 Krka)
 

Склад:
діюча речовина: холекальциферол;
1 таблетка містить 500 МО (12,5 мкг) або 1000 МО (25 мкг) холекальциферолу (вітаміну D3) у вигляді холекальциферолу концентрату (порошкова форма);
допоміжні речовини: входять до складу холекальциферолу концентрату: натрію аскорбат, рацемічна суміш всіх ізомерів альфа-токоферолу, крохмаль модифікований, цукроза, тригліцериди середнього ланцюга, кремнію діоксид колоїдний безводний;
маніт, натрію крохмальгліколят (тип А), крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна (тип 102), тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.
Лікарська форма. Таблетки.
Основні фізико-хімічні властивості:
таблетки по 500 МО: білі або майже білі круглі, злегка двоопуклі таблетки зі скошеними краями та гравіюванням «1 D» з одного боку;
таблетки по 1000 МО: білі або майже білі круглі двоопуклі таблетки зі скошеними краями та гравіюванням «2 D» з одного боку.
Фармакотерапевтична група. Вітаміни. Вітамін D та аналоги. Холекальциферол. Код АТХ A11CC05.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Хоча холекальциферол (вітамін D3) вважається вітаміном, з точки зору утворення, фізіологічної регуляції та механізму дії його можна розглядати як попередника стероїдного гормону.
Холекальциферол синтезується у шкірі з 7-дегідрохолестерину під дією ультрафіолетових променів і перетворюється у свою біологічно активну форму (1,25-дигідроксихолекальциферол, також званий 1,25(OH)2D3 або кальцитріол) у дві стадії гідроксилювання (див. розділ «Фармакокінетика»). Також він може надходити в організм разом з їжею або як лікарський засіб.
Механізм дії та фармакодинамічні ефекти
Основна функція біологічно активного метаболіту 1,25(OH)2D3 полягає у підтримці балансу вмісту кальцію та фосфору в кровообігу разом з паратиреоїдним гормоном (ПTГ) та кальцитоніном. 1,25(OH)2D3 стимулює всмоктування кальцію в кишечнику, проникнення кальцію в остеоїд (передкістку) та вивільнення кальцію з кісткової тканини. Він також стимулює активний і пасивний транспорт фосфатів, регулює виведення кальцію та фосфатів за рахунок канальцевої резорбції та пригнічує секрецію ПТГ паращитовидними залозами.
Недостатність вітаміну D може призвести до рахіту (через відсутність кальцифікації скелета) та остеомаляції (через декальцифікацію кісток). Виникає оборотне підвищення секреції ПТГ. Такий вторинний гіперпаратиреоз збільшує метаболізм у кістковій тканині, що може призвести до ламкості та переломів кісток.
Фармакокінетика.
Абсорбція
Холекальциферол абсорбується у тонкому кишечнику. Дослідження показали, що всмоктується приблизно 80 % застосованої дози. Завдяки жиророзчинним властивостям вітаміну абсорбція є ефективнішою за наявності жовчних солей.
Розподіл
Транспорт вітаміну D зі шкіри здійснюється за допомогою специфічного білка плазми, який називається вітамін D-зв’язуючим білком, тоді як застосований вітамін D транспортується хіломікронами. Протягом кількох годин після прийому або синтезу в шкірі вітамін D доставляється в печінку для перетворення або переноситься у формі вітаміну D чи його метаболітів до депо. Місцями тривалого зберігання (депо) являються жирова тканина, печінка та м’язи.
Метаболізм
Холекальциферол активується двома стадіями гідроксилювання. У першій стадії в печінці шляхом гідроксилювання атома вуглецю в положенні 25 утворюється найважливіша форма циркулюючого вітаміну D 25-гідроксихолекальциферол. Цей метаболіт не є біологічно активним на фізіологічному рівні. Подальший етап активації відбувається в нирках, де утворюється біологічно активна форма 1,25-дигідроксихолекальциферол шляхом гідроксилювання у положенні 1. Нормальні концентрації 25(OH)D у плазмі крові, що свідчать про достатню кількість вітаміну D, перевищують 20–30 нг/мл (50–75 нмоль/л), тоді як концентрація 1,25(OH)2D3 у плазмі становить приблизно 0,04 нг/мл (0,1 нмоль/л).
Виведення
Холекальциферол та його метаболіти переважно виводяться з жовчю та калом, лише невеликі кількості виводяться із сечею. Деякі метаболіти холекальциферолу виводяться з грудним молоком. Сироватковий 25(OH)D3 має середній біологічний період напіввиведення приблизно від 13 до 15 днів.
Клінічні характеристики.
Показання.
- Для профілактики дефіциту вітаміну D у дітей віком від 12 років та дорослих з виявленим високим ризиком.
- Для лікування дефіциту вітаміну D у дорослих.
- Як доповнення до специфічної терапії остеопорозу у дорослих з дефіцитом вітаміну D або виявленим високим ризиком дефіциту вітаміну D.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин.
Гіперкальціємія та/або гіперкальціурія.
Тяжка ниркова недостатність.
Гіпервітаміноз вітаміну D.
Сечокам’яна хвороба, нефрокальциноз.
Псевдогіпопаратиреоз.
Саркоїдоз.
Туберкульоз.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Одночасне застосування з фенітоїном або барбітуратіами може зменшити рівень 25-гідроксихолекальциферолу та посилити перетворення до неактивних метаболітів через індукування печінкових ензимів, тому терапевтичний ефект вітаміну D може бути зниженим.
Одночасне застосування із глюкокортикоїдами може зменшити ефективність вітаміну D через підвищення метаболічного перетворення.
Рифампіцин та ізоніазид можуть посилювати метаболізм вітаміну D, тим самим, знижуючи його ефективність.
Кетоконазол перешкоджає активності вітаміну D, пригнічуючи перетворення 25-гідроксивітаміну D в 1,25-дигідроксивітамін D ферментом нирок 25-гідроксивітамін-D-1-гідроксилазою. Ефект вітаміну D може бути знижений.
Одночасне застосування з препаратами, що впливають на всмоктування жирів, наприклад орлістат чи іонообмінні смоли, такі як холестирамін, або проносні засоби, такі як мінеральні олії, можуть зменшувати всмоктування вітаміну D у шлунково-кишковому тракті. Подібний ефект виникає при застосуванні холекальциферолу із неоміцином, що знижує ефект вітаміну D.
Тіазидні діуретики можуть знижувати екскрецію кальцію нирками та призвести до гіперкальціємії. Тому необхідно контролювати рівень кальцію в плазмі крові та сечі у випадку довготривалої супутньої терапії.
Прийом вітаміну D може посилювати терапевтичний ефект і токсичність дигіталісу та інших серцевих глікозидів внаслідок збільшення рівня кальцію (ризик появи серцевих аритмій). Необхідно регулярно проводити ЕКГ і перевіряти рівень кальцію у плазмі крові та в сечі, а також визначати концентрацію дигоксину або дигітоксину в плазмі крові, якщо це можливо.
Вітамін D протидіє ефекту від лікування гіперкальціємії такими лікарськими засобами, як кальцитонін або бісфосфонати (етидронат або памідронат). Слід припинити застосування вітаміну D у разі гіперкальціємії, що вимагає активного лікування.
Одночасне застосування лікарського засобу Вітамін D3 Крка з метаболітами вітаміну D або аналогами (наприклад кальцитріол) можливе лише як виняток за умови контролю рівня кальцію в сироватці крові.
Одночасне застосування з лікарськими засобами, що містять високі дози кальцію та фосфору, підвищує ризик гіперкальціємії. Рекомендований регулярний контроль рівня кальцію у сироватці крові.
Вітамін D може посилювати всмоктування алюмінію та магнію в кишечнику і, отже, підвищувати їх рівень в сироватці крові. Слід уникати довготривалого та надмірного застосування алюмініє- та магнієвмісних антацидів.
Особливості застосування.
Слід враховувати дози лікарського засобу Вітамін D3 Крка у випадку призначення інших лікарських засобів, що містять вітамін D. Додаткові дози вітаміну D або кальцію можна застосовувати лише під наглядом лікаря з контролем рівня кальцію в сироватці крові та у сечі.
Не слід перевищувати рекомендовані дози через ризик виникнення гіпервітамінозу.
У пацієнтів з тяжкими порушенням функції нирок холекальциферол не метаболізується нормальним чином, і тому можуть бути потрібними інші форми вітаміну D.
При застосуванні лікарського засобу Вітамін D3 Крка у пацієнтів із легкими та помірними порушеннями функції нирок рекомендується контролювати рівень кальцію та фосфатів. Необхідно враховувати ризик кальцифікації м’яких тканин.
Вітамін D3 Крка не слід приймати особам, які мають схильність до утворення в нирках кальцієвмісних каменів.
Вітамін D3 Крка слід застосовувати з обережністю пацієнтам:
з порушенням виведенням нирками кальцію та фосфатів,
разом із тіазидними діуретиками (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»),
іммобілізованим пацієнтам,
разом із серцевими глікозидами через підвищену токсичність останніх. Рекомендується додатковий контроль у таких випадках (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
Такі пацієнти мають підвищений ризик розвитку гіперкальціємії, тому слід контролювати рівень кальцію в сироватці крові та сечі.
Вітамін D3 Крка не слід застосовувати:
пацієнтам із саркоїдозом у зв’язку з ризиком прискореного перетворення вітаміну D на його активні метаболіти;
пацієнтам із псевдогіпопаратиреозом, оскільки потреба у вітаміні D може зменшитися під час фази нормальної чутливості до вітаміну D. У таких випадках рекомендується застосовувати похідні вітаміну D, які легше контролюються.
Протягом довготривалого лікування дозами, що перевищують 1000 МО (25 мкг) холекальциферолу слід перевіряти рівні кальцію у сироватці крові та сечі і контролювати функцію нирок, особливо у пацієнтів літнього віку і пацієнтів, які приймають серцеві глікозиди або діуретики (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»). У випадку гіперкальціємії, ознак погіршення функції нирок або гіперкальціурії (7,5 ммоль (300 мг) кальцію/24 год) слід зменшити дозу або ж відмінити застосування лікарського засобу.
Лікування слід припинити при появі симптомів гіпервітамінозу, таких як втома, нудота, діарея або поліурія. Оскільки такі симптоми не специфічні, слід проконсультуватися з лікарем, щоб визначити, чи можна їх пов’язати з надлишком вітаміну D.
Припускають, що засвоєння вітаміну D є більш ефективним разом із харчовими жирами, тому Вітамін D3 Крка бажано приймати після одного із основних прийомів їжі.
Слід враховувати надходження вітаміну D разом із збагаченою вітаміном їжею.
Цукроза
Якщо у вас встановлена непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Слід з обережністю застосовувати Вітамін D3 Крка вагітним та жінкам, які годують груддю.
Достатнє надходження вітаміну D необхідне у період вагітності та годування груддю. Рекомендується контролювати надходження вітаміну D до організму.
Вагітність
Дані про застосування холекальциферолу під час вагітності обмежені.
Наразі немає даних про існування ризиків при застосуванні максимальної добової дози 600 МО (15 мкг холекальциферолу). Проте вітамін D рекомендується з обережністю застосовувати вагітним лише у разі його недостатності. Добова доза не має перевищувати 500 МО, якщо лікар не призначив інакше.
Слід уникати довготривалого застосування високих доз вітаміну D під час вагітності, оскільки тривала гіперкальціємія, що виникає в результаті, може негативно вплинути на фізичний та психічний розвиток, може спричинити надклапанний аортальний стеноз та ретинопатію у дитини.
Період годування груддю
Вітамін D та його метаболіти проникають у грудне молоко. Це слід враховувати у разі прикорму немовлят, які знаходяться на грудному вигодовуванні. Ознак передозування у немовлят, матері яких приймали вітамін D, не спостерігалося.
Фертильність
У дослідженнях впливу холекальциферолу на репродуктивну функцію та фертильність жодних ефектів не спостерігалося. Співвідношення потенційної користі і ризику для людей залишається невідомим.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Вітамін D3 Крка не впливає або чинить незначний вплив на здатність керувати автомобілем або іншими механізмами.
Спосіб застосування та дози.
Профілактика дефіциту вітаміну D у дітей віком від 12 років та дорослих з виявленим високим ризиком
Дорослі
Рекомендована добова доза для дорослих становить 500–1000 МО вітаміну D (12,5–25 мкг холекальциферолу), що відповідає 1–2 таблеткам по 500 МО лікарського засобу Вітамін D3 Крка або 1 таблетці по 1000 МО на добу.
Діти
Рекомендована добова доза для дітей віком від 12 років становить 500–1000 МО вітаміну D (12,5–25 мкг холекальциферолу), що відповідає 1–2 таблеткам лікарського засобу Вітамін D3 Крка по 500 МО або 1 таблетці по 1000 МО на добу.
Лікування дефіциту вітаміну D у дорослих
Лікування за цим показанням повинен проводити тільки лікар.
Дозу слід визначати виходячи з тяжкості стану, необхідного рівня 25-гідроксивітаміну D та індивідуальної реакції пацієнта на лікування.
Загалом застосовуються такі рекомендації щодо дозування:
Початок лікування (6–12 тижнів)

 

Вікова група

Добова доза холекальциферолу

Доза лікарського засобу

Вітамін D3 Крка

Таблетки по 500 МО

Таблетки по 1000 МО

Дорослі

4000 МО вітаміну D

(100 мкг холекальциферолу)

8 таблеток на добу

4 таблетки на добу

Підтримувальна доза

Вікова група

Добова доза холекальциферолу

Доза лікарського засобу

Вітамін D3 Крка

Таблетки по 500 МО

Таблетки по 1000 МО

Дорослі

1500–2000 МО вітаміну D

(37,5–50 мкг холекальциферолу)

3–4 таблетки на добу

2 таблетки на добу

Як доповнення до специфічної терапії остеопорозу у дорослих з дефіцитом вітаміну D або виявленим високим ризиком дефіциту вітаміну D
Рекомендована добова доза становить 1000 МО вітаміну D (25 мкг холекальциферолу), що відповідає 2 таблеткам по 500 МО лікарського засобу Вітамін D3 Крка або 1 таблетці по 1000 МО.
Пацієнти повинні приймати кальцій додатково, якщо надходження з їжею недостатньо.
Особливі групи пацієнтів
Пацієнти літнього віку
Корекція дози не потрібна, проте слід брати до уваги функцію нирок.
Порушення функції нирок
Вітамін D3 Крка слід застосовувати з обережністю пацієнтам з легким та помірним порушенням функції нирок.
Протипоказано застосувати пацієнтам із тяжкими порушеннями функції нирок (див. розділи «Протипоказання» та «Особливості застосування»).
Порушення функції печінки
Корекція дози не потрібна.
Протягом довготривалого лікування дозами, що перевищують 1000 МО вітаміну D (25 мкг холекальциферолу) слід контролювати рівень кальцію в сироватці крові та сечі, а також функцію нирок. Можливо, дозу потрібно буде коригувати з урахуванням рівня кальцію в сироватці крові (див. розділ «Особливості застосування»).
Спосіб застосування
Таблетку слід проковтнути та запити склянкою води. Вітамін D3 Крка можна приймати незалежно від прийому їжі, проте бажано — після одного із основних прийомів їжі.
Діти.
Вітамін D3 Крка застосовується дітям віком від 12 років.
Передозування.
Передозування вітаміну D може спричинити гіперкальціємію. У випадку, коли застосована доза перевищує потребу організму, сироваткові концентрації активного метаболіту не збільшуються, оскільки негативний зворотний зв’язок обмежує метаболічну активацію, коли споживання перевищує потреби організму.
Симптоми
Великі дози вітаміну D можуть спричинити гіперкальціємію: від безсимптомного підвищення рівня кальцію в сироватці крові до гіперкальціємічного синдрому, що загрожує життю. Симптоми інтоксикації неспецифічні і можуть включати втому, м’язову слабкість, анорексію, втрату маси тіла, нудоту, блювоту, запор, діарею, поліурію, панкреатит, ніктурію, пітливість, головний біль, спрагу, зневоднення, гіпертензію, сонливість, запаморочення, неспокій, дратівливість, психічні розлади, депресію, пірексію. Типові біохімічні дані включають гіперкальціємію, гіперкальціурію та підвищений рівень 25-гідроксивітаміну D. Аритмія може виникати у тяжких випадках, тоді як екстремальна гіперкальціємія може призвести навіть до коми або смерті. Наслідками стійкої гіперкальціємії є нефролітіаз, нефрокальциноз, порушення функції нирок аж до ниркової недостатності та кальцифікація м’яких тканин (наприклад, серця, судин, нирок). Індивідуальна сприйнятливість вітаміну D значно відрізняється. Немовлята та діти більш сприйнятливі до його токсичної дії.
Пацієнтів, які тривало лікуються високими дозами, рекомендується повідомити про симптоми можливого передозування.
Лікування
Специфічного антидоту немає. У разі передозування надходження вітаміну D з будь-яких джерел слід припинити. Рекомендується регідратація пацієнта. Рекомендується дієта з низьким вмістом кальцію та фосфору. Слід розглянути можливість лікування глюкокортикоїдами, петльовими діуретиками, кальцитоніном або бісфосфонатами залежно від тяжкості гіперкальціємії. Пероральні або внутрішньовенні бісфосфонати довели свою ефективність у лікуванні передозування вітаміну D.
Гіперкальціємія може зберігатися протягом тривалого періоду після передозування вітаміну D. Слід спостерігати за пацієнтом через ризик повторної інтоксикації.
Побічні реакції.
Побічні реакції зазвичай не спостерігаються при застосуванні у рекомендованих дозах. У разі індивідуальної підвищеної чутливості до препарату, що відзначається рідко, або у результаті застосування дуже високих доз протягом тривалого періоду може проявитися гіпервітаміноз D.
Побічні реакції наведені відповідно до систем і органів за частотою виникнення.
Категорії частоти визначаються наступним чином: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥1/100 — <1/10); нечасто (≥1/1000 — <1/100); рідко (≥1/10000 — <1/1000); дуже рідко (< 1/10000); частота невідома (частота не може бути визначена з доступних даних).
Розлади метаболізму і харчування
Нечасто: гіперкальціємія, гіперкальціурія.
З боку шкіри і підшкірної клітковини
Рідко: свербіж, висип та кропив’янка.
Частота побічних реакцій, що зазначаються нижче, невідома, оскільки не проводилось масштабних клінічних досліджень, які дозволяли б оцінити частоту.
З боку серцево-судинної системи
Аритмія, артеріальна гіпертензія.
З боку імунної системи
Реакції гіперчутливості, включно із анафілактичними реакціями, ангіоедемою та диспное.
Розлади метаболізму і харчування
Гіперхолестеринемія, втрата маси тіла, полідипсія, посилене потовиділення.
З боку нервової системи
Головний біль, сонливість.
З боку травного тракту
Втрата апетиту, сухість у ротовій порожнині, запор, метеоризм, нудота, блювання, абдомінальний біль, діарея, диспепсія, панкреатит.
З боку сечовивідної системи
Підвищення рівня кальцію в крові та/або в сечі, сечокам’яна хвороба та кальцифікація тканин, уремія, поліурія.
З боку скелетно-м’язової системи
Міалгія, артралгія, м’язова слабкість.
З боку органів зору
Кон’юнктивіт, фоточутливість.
З боку гепатобіліарної системи
Підвищення активності амінотрансфераз.
З боку психіки
Зниження лібідо, порушення психіки, депресія.
Також надходили повідомлення про виникнення ринореї, гіпертермії.
Звіт про очікувані побічні реакції
Звітність про передбачувані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу має велике значення. Це дає змогу продовжувати моніторинг співвідношення користь/ризик застосування лікарського засобу. Інформацію про будь-які передбачувані побічні реакції слід подавати відповідно до вимог законодавства.
Термін придатності. 2 роки.
Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці для захисту від дії світла. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: