Діане-35 (Diane-35), 21 таблетка

Виробник: Bayer Pharma AG (DEU)
Наявність: В наявності
Ціна: 440 грн.
336 грн.

Кількість: - +
   - або -   

ДІАНЕ - 35 (DIANE - 35)
 

Склад:
діючі речовини: етинілестрадіол, ципротерону ацетат;
1 таблетка, вкрита оболонкою, містить етинілестрадіолу 0,035 мг, ципротерону ацетату
2 мг;
допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, полівідон 25000, магнію стеарат, сахароза, полівідон 700000, макрогол 6000, кальцію карбонат, тальк, гліцерин 85 %, титану діоксид (Е 171), барвник оксида заліза жовтий (Е 172), віск монтангліколевий.
Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Гормони статевих залоз та препарати, які застосовуються при патології статевої сфери. Антиандрогени та естрогени.
Код АТС G03Н В01.
Клінічні характеристики.
Показання.

Лікування андрогенозалежних захворювань у жінок, що потребують гормональних методів лікування: акне, особливо виражених форм і форм, що супроводжуються себореєю, запаленням або утворенням вузликів (папульозно-пустульозні вугри, вузликово-кістозні вугри), коли локальне лікування виявляється неефективним, андрогенетичне облисіння і легкі форми гірсутизму (надлишкове оволосіння за чоловічим типом).
Незважаючи на те, що препарат Діане-35 має контрацептивну дію, його не слід приймати лише з метою забезпечення контрацептивного ефекту. Препарат застосовується лише у жінок, які потребують лікування у зв’язку з зазначеними вище андрогенозалежними захворюваннями.
Протипоказання.
Препарат Діане-35 не слід застосовувати за наявності хоча б одного зі станів або
захворювань, зазначених нижче. Якщо будь-який із цих станів або захворювань виникає вперше під час застосування препарату, його прийом слід негайно припинити.
Венозні або артеріальні тромботичні/тромбоемболічні явища (наприклад тромбоз глибоких вен, емболія легеневої артерії, інфаркт міокарда) або церебро-васкулярний розлад нині або в анамнезі.
Власний або сімейний анамнез ідіопатичної венозної тромбоемболії (ВТЕ) (причому сімейний анамнез ґрунтується на ВТЕ батьків, братів чи сестер у ранньому віці).
Наявність нині або в анамнезі продромальних симптомів тромбозу (наприклад транзиторної ішемічної атаки, стенокардії).
Наявність тяжких або множинних факторів ризику розвитку венозного або артеріального тромбозу (див. розділ «Особливості застосування»).
Cтани, що сприяють виникненню тромботичних/тромбоемболічних явищ (наприклад, порушення процесів згортання крові зі схильністю до утворення тромбозів, певні захворювання серця).
Мігрень із вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі.
Цукровий діабет із судинними ускладненнями.
Серпоподібно-клітинна анемія, тяжка артеріальна гіпертензія.
Панкреатит нині або в анамнезі, якщо він пов’язаний із порушеннями жирового обміну.
Наявність нині або в анамнезі тяжких захворювань печінки (такі захворювання, як синдром Дубіна-Джонсона та синдром Ротора), поки показники функції печінки не повернуться в межі норми.
Наявність нині або в анамнезі пухлин печінки (доброякісних або злоякісних).
Відомі або підозрювані злоякісні пухлини (наприклад, статевих органів або молочних залоз),  залежні від статевих гормонів.
Паління.
Вагінальна кровотеча нез’ясованої етіології.
Планування, відома чи підозрювана вагітність.
Ідіопатична жовтяниця вагітних або тяжка форма шкіряного свербежу вагітних, герпес вагітних в анамнезі.
Отосклероз з погіршенням стану під час попередніх вагітностей.
Період годування груддю.
Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якого з компонентів препарату.
Діане-35 не застосовують для лікування чоловіків.
Спосіб застосування та дози.
Препарат Діане-35 призначають для регулярного застосування з метою досягнення терапевтичного ефекту і необхідного контрацептивного захисту. Спосіб застосування Діане-35 не відрізняється від звичайного режиму прийому більшості оральних контрацептивів. Зважаючи на це, слід дотримуватися тих самих вказівок щодо способу застосування препарату. При пропуску прийому таблеток або їх неправильному застосуванні частота контрацептивних невдач може зростати.
Таблетки слід приймати щоденно згідно з порядком, зазначеним на блістері, приблизно в один і той самий час, запиваючи невеликою кількістю рідини. Препарат приймають по 1 таблетці/добу протягом 21 дня поспіль. Прийом таблеток з кожної наступної упаковки слід розпочинати після закінчення 7-денної перерви у прийомі препарату.
Кровотеча зазвичай починається на 2-3-й день після прийому останньої таблетки та може не закінчитися до кінця 7-денної перерви у застосуванні.
Початок застосування препарату Діане-35
Якщо гормональні контрацептиви у попередній період (минулий місяць) не застосовувались.
Прийом таблеток слід розпочинати у перший день природного циклу (тобто в перший день менструальної кровотечі). Можна почати прийом також з 2-5-го дня, проте в цьому випадку необхідно використовувати додатковий метод контрацепції (наприклад бар’єрний) протягом перших 7 днів прийому препарату.
При переході з іншого комбінованого орального контрацептиву (КОК), вагінального кільця або трансдермального пластиру.
Бажано розпочати прийом таблеток препарату Діане-35 наступного дня після прийому останньої гормонвмісної таблетки попереднього КОК, але не пізніше  наступного дня після перерви у прийомі таблеток або після прийому таблеток плацебо попереднього КОК. У випадку застосування контрацептивного вагінального кільця або трансдермального пластиру слід розпочати приймати препарат Діане-35 у день  видалення засобу, але не пізніше дня, коли необхідне наступне застосування цих препаратів.
При переході з методу, що базується на застосуванні лише прогестогену («міні-пілі», ін’єкції, імпланти) або внутрішньоматкової системи з прогестогеном.  
Можна розпочати прийом препарату Діане-35 у будь-який день після припинення прийому «міні-пілі» (у випадку імпланту або внутрішньоматкової системи – в день їх видалення, у випадку ін’єкції - замість наступної ін’єкції). Однак у всіх випадках рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому препарату.
Після аборту в першому триместрі вагітності.
Можна починати прийом препарату Діане-35 одразу ж. У такому випадку немає необхідності застосовувати додаткові засоби контрацепції.
Після пологів або аборту в другому триместрі.
У випадку годування груддю див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю».
Рекомендується розпочинати прийом препарату Діане-35 з 21-28-го дня після пологів або аборту в другому триместрі вагітності. При пізнішому початку прийому таблеток рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому таблеток. Проте якщо статевий акт уже відбувся, то перед початком застосування препарату слід виключити можливу вагітність або  дочекатися настання першої менструації.
Що робити у випадку пропуску прийому таблетки
Якщо запізнення в прийомі таблетки не перевищує 12 годин, протизаплідна дія препарату не знижується. Пропущену таблетку потрібно прийняти одразу, як тільки це з'ясувалося. Наступну таблетку з цієї упаковки необхідно приймати у звичний час.
Якщо запізнення з прийомом забутої таблетки перевищує 12 годин, контрацептивний захист може знизитися. У такому разі можна керуватися двома основними правилами, зазначеними нижче.
Перерва у прийомі таблеток ніколи не може становити більше ніж 7 днів.
Адекватне пригнічення системи гіпоталамус-гіпофіз-яєчники досягається безперервним прийомом таблеток протягом 7 днів.
Відповідно до цього у повсякденному житті слід керуватися нижчезазначеними рекомендаціями.
1-й тиждень
Слід прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього продовжують приймати таблетки у звичний час. Крім того, протягом наступних 7 днів слід використовувати бар’єрний метод контрацепції, наприклад презерватив. У разі якщо у попередні 7 днів відбувся статевий акт, слід враховувати можливість настання вагітності. Чим більше таблеток пропущено і чим ближче перерва у прийомі препарату, тим більший ризик вагітності.
2-й тиждень
Слід прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього продовжують прийом таблетки у звичний час. За умови правильного приймання таблеток протягом 7 днів перед пропуском немає необхідності застосовувати додаткові протизаплідні засоби. В іншому разі або при пропуску більше ніж однієї таблетки рекомендується додатково використовувати бар'єрний метод контрацепції протягом 7 днів.
3-й тиждень
Ризик зниження надійності зростає при наближенні перерви у прийомі таблеток. Однак при дотриманні схеми прийому таблеток можна уникнути зниження контрацептивного захисту. Якщо дотримуватися одного з нижченаведених варіантів, то не виникне необхідності використання додаткових контрацептивних засобів за умови правильного прийому таблеток протягом 7 днів до пропуску. Якщо це не так, рекомендується дотримуватися першого з нижченаведених варіантів і використовувати додаткові застережні засоби протягом наступних 7 днів.
Слід прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього продовжують приймати таблетки у звичний час. Таблетки з наступної упаковки слід почати приймати одразу ж після закінчення попередньої, тобто не повинно бути перерви між прийомом таблеток з цих  упаковок. Малоймовірно, що у жінки почнеться менструальноподібна кровотеча до закінчення прийому таблеток з другої упаковки, хоча під час прийому таблеток може спостерігатися кровомазання або проривна кровотеча.
Можна також припинити прийом таблеток з поточної упаковки. В такому разі перерва у прийомі препарату повинна становити до 7 днів, включаючи дні пропуску таблеток; прийом таблеток слід почати з наступної упаковки.
Якщо після пропуску в прийомі таблеток відсутня очікувана менструація протягом першої перерви в прийомі препарату, то ймовірна вагітність. Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж почнете застосування таблеток з  нової упаковки.
Рекомендації у випадку розладів з боку шлунково-кишкового тракту
У випадку тяжких розладів з боку шлунково-кишкового тракту можливе неповне всмоктування препарату; у такому разі слід застосовувати додаткові засоби контрацепції. Якщо блювання почалось упродовж 3-4 годин після прийому таблетки Діане-35, ця ситуація не відрізняється від пропуску прийому препарату, тому слід дотримуватись інструкцій як при  пропуску таблеток.
Тривалість застосування
Тривалість застосування визначається залежно від ступеня тяжкості симптомів андрогенізації та відповіді на лікування. Зазвичай препарат слід застосовувати протягом кількох місяців. Акне та себорея, як правило, зникають раніше, ніж гірсутизм чи алопеція.
Рекомендується приймати Діане-35 не менше 3-4 циклів після зникнення симптомів. У випадку виникнення рецидивів через тижні або місяці після припинення застосування препарату можна провести повторну терапію Діане-35. У випадку відновлення прийому Діане-35 (через 4 тижні або більше після припинення застосування препарату) необхідно врахувати, що ризик розвитку венозної тромбоемболії може збільшуватись.
Пацієнти літнього віку
Препарат Діане-35 не показаний після настання менопаузи.
Пацієнти з печінковою недостатністю
Препарат Діане-35 протипоказаний жінкам із захворюваннями печінки тяжкого ступеня, доки показники функції печінки не повернуться до норми.
Пацієнти з нирковою недостатністю
Препарат Діане-35 спеціально не вивчався у пацієнтів з порушеннями функції нирок. Наявні дані не свідчать про необхідність зміни способу застосування цій групі пацієнтів.
Побічні реакції.
Для всіх жінок, що приймають препарат Діане®-35, існує підвищений ризик розвитку венозної або артеріальної тромбоемболії (наприклад, тромбоз вен, легенева емболія, апоплексія, інфаркт міокарда). Більш детальну інформацію див. розділ «Особливості застосування». Додаткові фактори (паління, гіпертензія, порушення згортання крові або жирового обміну, надмірна вага, варикозне розширення вен, флебіти та тромбози в анамнезі) можуть сприяти подальшому підвищенню цього ризику, див. розділ «Особливості застосування».
Інформацію щодо інших тяжких побічних реакцій, наприклад, пухлин печінки, раку шийки матки та молочної залози, також надано в розділі «Особливості застосування».
Нижче наведені побічні реакції, які виникали на тлі застосування КОК,  проте їх зв’язок з прийманням препарату не був ні доведений, ні спростований:

Органи та системи Часті
(≥ 1/100)
Нечасті
(від ≥1/1000 до <1/100)
Поодинокі
(< 1/1000)
Органи зору     Непереносимість контактних лінз
Шлунково-кишковий тракт Нудота, біль у животі Блювання, діарея  
Імунна система     Гіперчутливість
Дані обстежень Збільшення маси тіла Підвищення артеріального тиску Зменшення маси тіла
Обмін речовин   Затримка рідини  
Нервова система Головний біль Мігрень  
Психічні розлади Пригнічений настрій, зміна настрою Вплив на лібідо  
Репродуктивна система та молочні залози Болючість молочних залоз, відчуття їх напруженості, міжменструальні кровотечі Збільшення молочних залоз Вагінальна секреція, поява секреції з молочних залоз
Шкіра та підшкірна клітковина   Висипання, кропив’янка Вузликова еритема, мультиформна еритема

Вплив на тканину молочної залози: статеві гормони впливають на тканину молочної залози, при цьому її чутливість щодо інших факторів, що сприяють розвитку раку, може підвищуватися. Проте, статеві гормони є лише одним з багатьох інших факторів ризику, що не пов’язані з прийомом гормональних засобів контрацепції.
Епідеміологічні дослідження, які вивчали можливий взаємозв’язок між гормональними протизаплідними засобами та раком молочної залози, залишили відкритим питання щодо того, чи виникає це захворювання у жінок молодого віку частіше при довготривалому або завчасно розпочатому прийомі оральних контрацептивів.
Жінки з гіпертригліцеридемією або сімейним анамнезом цього порушення становлять групу ризику розвитку панкреатиту при вживанні КОК.
Хоча повідомлялося про незначне підвищення артеріального тиску у багатьох жінок, що приймають КОК, клінічно значуще підвищення артеріального тиску є нечастим явищем. Лише у таких випадках необхідно негайно припинити прийом КОК. Систематичного зв’язку між застосуванням КОК та клінічно вираженою гіпертензією не встановлено. Проте, якщо тривала клінічно виражена гіпертензія виникає під час приймання КОК, то буде слушним відмінити КОК та лікувати гіпертензію. Якщо це доцільно, використання КОК може бути відновлене після нормалізації показників артеріального тиску за допомогою антигіпертензивної терапії.
Повідомлялось про виникнення або загострення зазначених нижче захворювань під час вагітності та при використанні КОК, але їх взаємозв’язок з використанням КОК остаточно не з’ясований: жовтяниця та/або свербіж, пов’язаний з холестазом, утворення жовчних каменів, порфирія, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хорея Сиденгама, герпес вагітних, втрата слуху, пов’язана з отосклерозом.
У жінок зі спадковою формою ангіоневротичного набряку екзогенні естрогени можуть індукувати або посилювати симптоми ангіоневротичного набряку.
При гострих або хронічних порушеннях функції печінки може виникнути необхідність припинити приймання КОК, доки показники функції печінки не повернуться до нормальних значень. При рецидиві холестатичної жовтяниці та/або зумовленого холестазом свербіжу, що вперше виникли під час вагітності або попереднього приймання статевих гормонів, приймання КОК слід припинити.
Хоча КОК можуть впливати на периферичну інсулінорезистентність та толерантність до глюкози, немає даних щодо потреби змінювати дозування у жінок з діабетом, які приймають КОК. Проте жінки, які страждають на цукровий діабет, повинні перебувати під ретельним наглядом протягом періоду приймання КОК.
При застосуванні КОК повідомлялось про погіршення ендогенного депресивного стану, епілепсію, хворобу Крона та виразковий коліт.
Іноді може виникати хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі. Жінки, схильні до виникнення хлоазми, повинні уникати дії прямих сонячних променів або ультрафіолетового опромінювання під час приймання КОК.
Якщо у жінок, що страждають на гірсутизм, останнім часом значно погіршилися симптоми захворювання, причини цього (андроген-продукуюча пухлина, порушення ферментів кори наднирників) необхідно з’ясувати за допомогою диференціальної діагностики.
Вплив на лабораторні показники
Швидкість осідання еритроцитів може збільшуватися за відсутності захворювання. Описані випадки підвищення рівнів міді та заліза у сироватці крові, а також лужної фосфатази лейкоцитів.
Інші показники
В поодиноких випадках можливі порушення обміну фолієвої кислоти та триптофану.
При регулярному прийомі препарат Діане®-35 має протизаплідну дію. Нерегулярний прийом препарату Діане®-35 може призводити до нерегулярного циклу. Регулярний прийом препарату Діане®-35 дуже важливий, оскільки запобігає нерегулярним циклам, а також настанню вагітності (через можливий вплив ципротерону ацетату на плід).
Передозування.
Немає ніяких повідомлень про серйозні несприятливі ефекти при передозуванні. При передозуванні може спостерігатися нудота, блювання або у молодих дівчат - піхвова кровотеча. Спеціального антидоту не існує, лікування  симптоматичне.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Препарат  протипоказаний у період вагітності. У разі виникнення вагітності під час застосування препарату Діане-35 його прийом необхідно припинити та повідомити лікаря про настання вагітності.
Препарат  протипоказаний у період годування груддю. Ципротерону ацетат виділяється у грудне молоко.
Діти.
Препарат показаний для застосування за призначенням лікаря тільки після настання сталих менструацій.
Особливості застосування.
Клінічний та епідеміологічний досвід щодо комбінацій естрогену/прогестагену, таких як препарат Діане-35, головним чином грунтується на застосуванні комбінованих пероральних конрацептивів (КОК). Зважаючи на це, нижченаведені застереження щодо прийому КОК також стосуються перепарату Діане-35.
За наявності будь-якого із зазначених нижче станів/факторів ризику користь від застосування Діане-35 повинна бути виважена проти можливого ризику з урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки та обговорена з жінкою до того, як вона вирішить приймати препарат. При загостренні, погіршенні або першому виникненні будь-якого із зазначених нижче станів або факторів ризику жінці рекомендується звернутися до лікаря. Лікар повинен прийняти рішення, чи слід припинити застосування Діане-35.
Пацієнтам з рідкою спадковою непереносимістю галактози або фруктози, дефіцитом лактази, порушенням всмоктування глюкози та галактози, дефіцитом сахарази-ізомальтази не слід приймати препарат Діане®-35.
Циркуляторні порушення
На підставі результатів епідеміологічних досліджень припускається існування зв’язку між застосуванням КОК та підвищенням ризику виникнення венозних та артеріальних тромботичних і тромбоемболічних захворювань, таких як інфаркт міокарда, тромбоз глибоких вен, емболія легеневої артерії та цереброваскулярні явища. Наведені стани виникають рідко.
Ризик виникнення венозної тромбоемболії найвищі протягом першого року застосування КОК. Такий підвищений ризик існує після початку застосування КОК або відновлення застосування (після 4-тижневої або більшої перерви у прийомі таблеток) того самого або іншого орального контрацептиву. Дані на підставі великого проспективного дослідження свідчать, що цей підвищений ризик зберігається переважно упродовж перших 3 місяців.  
Загальний ризик розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ) у жінок, які застосовують низькодозовані контрацептиви (< 50 мкг етинілестрадіолу), у 2-3 рази вищий, ніж у тих, які їх ніколи не застосовували, і залишається нижчим, ніж ризик, асоційований з вагітністю і пологами.
ВТЕ може загрожувати життю або призводити до летальних наслідків (у 1-2 % випадків ВТЕ).
Венозна тромбоемболія, що проявляється у вигляді венозного тромбозу та/або емболії легеневої артерії, може виникнути при застосуванні будь-якого КОК.
Невідомо, який вплив на ризик виникнення ВТЕ має препарат Діане®-35 у порівнянні з іншими КОК.
Результати епідеміологічних досліджень показали: частота виникнення ВТЕ у разі застосування препарату Діане®-35 вища, ніж у разі застосування КОК з низькою дозою естрогенів (< 50 мкг етинілестрадіолу).
Надзвичайно рідко повідомлялося про виникнення тромбозу в інших кровоносних судинах, наприклад артеріях і венах печінки, нирок, мезентеріальних судинах, судинах головного мозку або сітківки, у жінок, які застосовують КОК.
Симптомами тромбозу глибоких вен можуть бути: однобічний набряк ноги або ділянки уздовж вени на нозі; біль або підвищена чутливість у нозі, що може відчуватися тільки при стоянні або ходьбі, відчуття жару в ураженій нозі; почервоніння або зміна кольору шкіри на нозі.
Симптомами емболії легеневої артерії можуть бути: раптова задишка нез’ясованої етіології або прискорене дихання; раптовий кашель, можливо з кров’ю; раптовий біль у грудях, що може посилюватися при глибокому диханні; тривожний стан; запаморочення; швидке або нерегулярне серцебиття. Деякі з цих симптомів (наприклад задишка, кашель) є неспецифічними або можуть бути неправильно інтерпретовані як більш поширені або менш тяжкі явища (наприклад інфекції дихальних шляхів).
Артеріальне тромбоемболічне явище може включати цереброваскулярний розлад, оклюзію судин або інфаркт міокарда. Симптомами цереброваскулярного розладу можуть бути: раптове оніміння обличчя, руки або ноги, особливо одностороннє; раптова сплутаність свідомості, порушення мовлення або розуміння; раптове погіршення зору одного або обох очей, диплопія; раптове порушення ходьби, запаморочення, втрата рівноваги або координації; раптовий, сильний або тривалий головний біль без визначеної причини; втрата свідомості або зомління із судомами або без них. Інші симптоми оклюзії судин можуть включати: раптовий біль, набряк або легке посиніння кінцівок; «гострий» живіт.
Симптомами інфаркту міокарда можуть бути: біль, дискомфорт, відчуття стиснення, тяжкість, відчуття стиснення або тяжкості у грудях, руці або нижче груднини; дискомфортне відчуття, що віддає у спину, щелепу, горло, руку, шлунок; відчуття переповнення шлунка, нетравлення або ядухи; посилене потовиділення, нудота, блювання або запаморочення; надзвичайна слабкість, тривожний стан або задишка; швидке або нерегулярне серцебиття.
Артеріальні тромбоемболічні явища можуть загрожувати життю або призводити до летальних наслідків.
Фактори, що підвищують ризик виникнення венозних або артеріальних тромботичних/тромбоемболічних явищ або церебро-васкулярного розладу:
вік ( ризик збільшується з віком);
ожиріння (індекс маси тіла більше 30 кг/м2);
ускладнений сімейний анамнез (наприклад випадки венозної або артеріальної тромбоемболії у братів чи сестер або батьків у відносно молодому віці). Якщо існує або є підозра на спадкову схильність, рекомендується звернутися за консультацією до лікаря перед початком застосування будь-якого КОК;
тривала іммобілізація, радикальні хірургічні втручання, будь-які хірургічні операції на нижніх кінцівках, значні травми. У цих випадках рекомендується припинити застосування КОК (при планових операціях щонайменше за 4 тижні до її проведення) і не починати знову його прийом раніше 2 тижнів після повного відновлення рухливості. Слід вживати профілактичних заходів щодо тромбозу, якщо прийом протизаплідних таблеток або препарату Діане®-35 не був припинений своєчасно.
паління (при інтенсивному палінні ризик зростає з віком). При застосуванні КОК варто припинити паління, особливо якщо вік перевищує 30 років);
дисліпопротеїнемія;
артеріальна гіпертензія;
мігрень;
захворювання клапанів серця;
діабет;
фібриляція передсердь.
Немає єдиної думки щодо можливої ролі варикозних вен і поверхневого тромбофлебіту у розвитку венозної тромбоемболії.
Необхідно враховувати підвищення ризику розвитку тромбоемболії у післяпологовому періоді (дані щодо вагітності та періоду лактації див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).
Причини для термінового припинення застосування препарату Діане®-35:
- мігренеподібний головний біль, який з’явився вперше або загострився, незвично сильний або тривалий головний біль;
- гострі порушення зору або слуху або інші порушення сприйняття;
- порушення моторики, особливо параліч (можливі перші ознаки апоплексії), перші ознаки тромбофлебітів або тромбоемболічних явищ (наприклад, незвичний біль у нижніх кінцівках або їх набряк, колючий біль при диханні або кашель нез’ясованої етіології), біль або відчуття стиснення в грудях;
- 6 тижнів до запланованого великого оперативного втручання (наприклад, на органах черевної порожнини, ортопедичні втручання), хірургічні операції на нижніх кінцівках, лікування розширених вен або тривала іммобілізація, наприклад, після нещасного випадку або операції. Не можна починати прийом препарату знову раніше 2 тижнів після повної мобілізації. У разі проведення екстрених оперативних втручань показані заходи профілактики тромбозу, наприклад, підшкірне введення гепарину;
- поява жовтяниці, гепатиту або генералізованного свербіжу;
- збільшення частоти епілептичних нападів;
- підвищення артеріального тиску;
- поява тяжких депресій;
- сильний біль в епігастральній області або збільшення печінки;
- значне загострення захворювань, які, як відомо, загострюються під час застосування гормональних протизаплідних засобів або вагітності;
- вагітність є причиною для термінового припинення застосування препарату, оскільки деякі дослідження засвідчують, що оральні контрацептиви, що приймалися на початку вагітності, можуть збільшувати ризик виникнення вад розвитку плоду. Інші дослідження, напроти, не підтверджують цього. Проте, таку можливість не слід повністю виключати. Якщо такий ризик й існує, напевно, він є незначним.
Вірогідно, що жінки, які приймають препарат Діане®-35 для лікування тяжких форм акне, легких форм гірсутизму або андрогенетичної алопеції, знаходяться у числі тих, в кого за своєю природою виявляється підвищений ризик виникнення серцево-судинних захворювань, наприклад у поєднанні з синдромом полікістозних яєчників.
Захворювання/фактори ризику, які потребують особливого медичного контролю:
цукровий діабет, гіпертензія, варикозне розширення вен, флебіт, отосклероз, хорея Сіденгама, епілепсія, порфірія, доброякісні пухлини матки.
Особливого медичного контролю потребують жінки віком старше за 40 років та жінки з запаленням вен в анамнезі або схильністю до діабету.
До інших захворювань, які можуть бути асоційовані з циркуляторними розладами, належать: цукровий діабет; синдром полікістозних яєчників, системний червоний вовчак; гемолітичний уремічний синдром; хронічні запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт) та серпоподібно-клітинна анемія.
Біохімічні показники, що можуть бути характерними для спадкової або набутої схильності до венозних або артеріальних тромбозів, включають: резистентність до активованого протеїну С (АРС), гіпергомоцистеїнемію, дефіцит антитромбіну ІІІ, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S, антифосфоліпідні антитіла (антикардіоліпінові антитіла), вовчаковий антикоагулянт.
Під час аналізу співвідношення ризик/користь рекомендується враховувати той факт, що адекватне лікування станів, про які згадувалося вище, може знижувати пов’язаний з ними ризик виникнення тромбозів, а також і те, що ризик виникнення тромбозів, асоційованих  з  вагітністю,  вищий,  ніж  при  застосуванні  низькодозованих  КОК (<0,05 мг етинілестрадіолу).
Пухлини
Найважливішим фактором ризику розвитку раку шийки матки є персистенція  папіломавірусу. Результати деяких епідеміологічних досліджень вказують на додаткове підвищення ризику розвитку раку шийки матки при довготривалому застосуванні КОК, проте це твердження залишається суперечливим, оскільки остаточно не з’ясовано, наскільки результати досліджень враховують супутні фактори ризику, наприклад скринінг стану шийки матки та статеву поведінку, включаючи використання бар’єрних методів контрацепції.
Метааналіз на підставі 54 епідеміологічних досліджень вказує на незначне підвищення відносного ризику (ВР = 1,24) розвитку раку молочної залози у жінок, які застосовують КОК. Цей підвищений ризик поступово зникає протягом 10 років після закінчення застосування КОК. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років зустрічається рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок, які застосовують нині або нещодавно застосовували КОК, є незначним щодо рівня загального ризику раку молочної залози. Результати цих досліджень не надають доказів існування причинного взаємозв’язку. Підвищення ризику може бути обумовлене як більш ранньою діагностикою раку молочної залози у жінок, які застосовують КОК, так і біологічною дією КОК або поєднанням обох факторів. Відмічено тенденцію, що рак молочної залози, виявлений у жінок, які коли-небудь приймали КОК, клінічно менш виражений, ніж у тих, хто ніколи не застосовував КОК.
У поодиноких випадках у жінок, які застосовують КОК, спостерігалися доброякісні, а ще рідше – злоякісні пухлини печінки, що в окремих випадках призводили до небезпечної для життя внутрішньочеревної кровотечі. У випадку виникнення скарг на сильний біль в епігастральній ділянці, збільшення печінки або за наявності  ознак внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці слід враховувати можливість наявності пухлини печінки при застосуванні КОК.
Злоякісні новоутворення можуть бути небезпечними для життя та призводити до летальних  наслідків.
Інші стани
Жінки з гіпертригліцеридемією або з такою у  сімейному анамнезі становлять групу ризику розвитку панкреатиту при застосуванні КОК.
Хоча повідомлялося про незначне підвищення артеріального тиску у багатьох жінок, які приймають КОК, клінічно значуще підвищення артеріального тиску є рідкісним явищем. Проте якщо тривала клінічно виражена артеріальна гіпертензія виникає під час застосування КОК, то буде слушним відмінити КОК та лікувати артеріальну гіпертензію. Якщо це доцільно, застосування КОК можна відновити після досягнення нормотонії за допомогою антигіпертензивної терапії.
Повідомлялося про виникнення або загострення зазначених нижче захворювань під час вагітності та при застосуванні КОК, але їх взаємозв'язок із застосуванням КОК не є остаточно з’ясованим: жовтяниця та/або свербіж, пов’язаний з холестазом, утворення жовчних каменів, порфірія, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хорея Сіденгама, герпес вагітних, втрата слуху, пов’язана з отосклерозом.
При гострих або хронічних порушеннях функції печінки може виникнути необхідність припинити прийом КОК, доки показники функції печінки не повернуться до нормальних значень. При рецидиві холестатичної жовтяниці, що вперше виникла під час вагітності або попереднього прийому статевих гормонів, застосування КОК слід припинити.
Після зникнення ознак вірусного гепатиту (нормалізація показників печінки) до початку застосування препарату Діане-35 повинно пройти приблизно шість місяців.
Хоча КОК можуть впливати на периферичну інсулінорезистентність та толерантність до глюкози, немає даних щодо потреби змінювати терапевтичний режим  жінкам з діабетом, які приймають низькодозовані КОК (< 0,05 мг етинілестрадіолу). Проте жінки, які страждають на цукровий діабет повинні ретельно обстежуватися протягом застосування КОК.
Хвороба Крона та виразковий коліт можуть бути пов’язані із застосуванням КОК.
Іноді може виникати хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі. Жінки, схильні до виникнення хлоазми, повинні уникати дії прямих сонячних променів або ультрафіолетового опромінювання під час застосування КОК.
У жінок з гірсутизмом, симптоми якого розвинулися нещодавно або значно посилилися, необхідно з’ясувати причини цього явища (андрогенпродукуюча пухлина, дефіцит ферменту кори надниркових залоз) шляхом диференційної діагностики.
1 таблетка препарату містить 31 мг лактози.
Медичне обстеження  
Перед початком або відновленням прийому препарату Діане-35 необхідно  зібрати повний медичний анамнез та зробити повне медичне обстеження. При застосуванні КОК слід проходити періодичні обстеження. Проведення таких періодичних обстежень є важливим, оскільки стани, зазначені в розділі «Протипоказання» (наприклад транзиторна ішемічна атака  тощо), або фактори ризику (наприклад відносний венозний або артеріальний тромбоз в сімейному анамнезі) можуть вперше виникнути вже під час застосування препарату.
Частота і характер цих обстежень повинні ґрунтуватися на існуючих нормах медичної практики з урахуванням індивідуальних особливостей кожної жінки, проте загалом включають вимірювання артеріального тиску, обстеження молочних залоз, органів черевної порожнини та таза, включаючи цитологічне дослідження шийки матки.
Діане-35, як і інші комбіновані пероральні контрацептиви, не захищає від зараження ВІЛ-інфекцією (СНІД) чи будь-яким іншим захворюванням, що передається  статевим  шляхом.
Зниження ефективності
Контрацептивна ефективність Діане-35 може знижуватись у випадку пропуску прийому таблетки, розладів шлунково-кишкового тракту або застосування інших лікарських засобів.
Контроль циклу
При прийомі препаратів, що містять комбінацію естрогену/прогестогену, можуть спостерігатися міжменструальні кров’янисті виділення (кровомазання або проривні кровотечі), особливо протягом перших кількох місяців. Зважаючи на це, оцінку нерегулярних піхвових кров’янистих виділень можна проводити лише після періоду адаптації організму до препарату (зазвичай після 3 циклів прийому таблеток).
Якщо нерегулярні кров’янисті виділення зберігаються після періоду адаптації або з’являються після періоду регулярних кровотеч, потрібно розглянути вірогідність  негормональних причин кровотеч та необхідність відповідних діагностичних заходів, у т.ч. обстеження з метою виключення наявності пухлин та вагітності. До діагностичних заходів можна включити кюретаж.
У деяких жінок може не настати менструальноподібна кровотеча під час перерви в прийомі препарату. У випадку прийому КОК відповідно до вказівок вагітність малоймовірна. Проте якщо прийом контрацептиву відбувався нерегулярно або якщо менструальноподібні кровотечі відсутні протягом двох циклів перед продовженням застосування КОК, необхідно виключити вагітність.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими  механізмами.
Не було проведено жодних досліджень впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами. У пацієнтів, які приймали Діане-35, не відзначалося впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Взаємодія Діане-35 з іншими лікарськими засобами (індукторами ферментів, деякими антибіотиками) може призводити до проривної кровотечі та/або втрати контрацептивної ефективності. При лікуванні будь-яким із цих препаратів слід тимчасово застосовувати бар'єрний метод додатково до прийому Діане-35 або обрати інший метод контрацепції. При лікуванні препаратами, що індукують мікросомальні ферменти,  бар'єрний метод слід застосовувати протягом усього терміну лікування відповідним препаратом і ще протягом 28 днів після припинення його застосування.
При лікуванні антибіотиком (за винятком рифампіцину і гризеофульвіну) бар'єрний метод слід використовувати ще протягом 7 днів після його відміни. У разі якщо бар'єрний метод все ще застосовується, а таблетки в поточній упаковці вже закінчилися, слід почати застосовувати таблетки з наступної упаковки без перерви в прийомі препарату.
Може спостерігатися взаємодія з лікарськими засобами, що індукують мікросомальні ферменти, збільшуючи кліренс статевих гормонів (наприклад фенітоїн, барбітурати, примідон, карбамазепін, рифампіцин і, можливо, також окскарбазепін, топірамат, фельбамат, гризеофульвін та лікарські засоби, що містять звіробій).
Також інгібітори ВІЛ протеази (наприклад ритонавір) і ненуклеозидні інгібітори зворотної транскриптази (наприклад невірапін) та їх комбінації також потенційно можуть впливати на метаболізм у печінці.  
Результати деяких клінічних досліджень дають можливість припустити, що ентерогепатична циркуляція естрогенів може знижуватися при прийомі певних антибіотиків, що можуть знижувати концентрацію етинілестрадіолу (наприклад антибіотики пеніцилінового і тетрациклінового ряду).
Діане-35 може впливати на метаболізм інших лікарських засобів. Відповідно, концентрація в плазмі та тканинах може збільшуватися (наприклад циклоспорину) або зменшуватися (ламотриджину).
Застосування таких препаратів, як Діане-35, може впливати на результати деяких лабораторних тестів, у тому числі на біохімічні параметри функції печінки, щитовидної залози, надниркових залоз та нирок, концентрацію в плазмі транспортних білків, таких як глобулін, що зв'язує кортикостероїди і фракції ліпідів/ліпопротеїнів, параметри вуглеводного обміну, а також параметри коагуляції і фібринолізу. Зазвичай такі зміни перебувають у межах норми.
Фармакологічні властивості.  
Фармакодинаміка.

Ципротерону ацетат є конкурентним антагоністом рецептора андрогенів, він інгібує синтез андрогенів у клітинах-мішенях та зумовлює зниження концентрації цих гормонів у крові внаслідок антигонадотропного ефекту. Такий антигонадотропний ефект посилюється етинілестрадіолом, який також регулює синтез глобуліну, що зв’язує статеві стероїди (ГЗСС) у плазмі. Зважаючи на це, рівень незв’язаного, біологічно доступного андрогена в крові знижується.
При застосуванні препарату Діане-35 (зазвичай після 3-4-місячної терапії) зникає вугревий висип. Надмірна жирність волосся та шкіри зникає, як правило, ще раніше. Випадіння волосся, що часто супроводжує себорею, також зменшується. При застосуванні препарату жінками з легкими формами гірсутизму (передусім при слабко вираженому оволосінні обличчя) результатів терапії слід очікувати тільки через кілька місяців після її початку.
Контрацептивна дія Діане-35 базується на взаємодії різних факторів, найважливішими з яких є супресія овуляції і зміна цервікальної секреції. Окрім захисту від вагітності, комбінації естрогену та прогестагену мають ще низку позитивних властивостей, які можуть бути застосовані при виборі методу контрацепції. Менструальний цикл стає регулярнішим, менструація зазвичай менш болючою, зменшується крововтрата. Останнє сприяє зниженню частоти залізодефіцитної анемії.
Фармакокінетика.
Ципротерону ацетат
Абсорбція
Після перорального прийому ципротерону ацетат швидко і повністю всмоктується. Його максимальна   концентрація   в  сироватці  становить  15 нг/мл і досягається  приблизно  через  1,6 години після одноразового застосування. Біодоступність ципротерону ацетату становить приблизно 88 %.
Розподіл
Ципротерону ацетат практично повністю зв’язується із сироватковим  альбуміном. Лише 3,5 – 4 % загальної концентрації стероїду залишається у незв’язаному стані. Індуковане етинілестрадіолом зростання рівня ГЗСС не впливає на зв’язування протеїном ципротерону ацетату.
Метаболізм
Ципротерону ацетат практично повністю метаболізується. Головним метаболітом у плазмі є 15β-ОН-ЦПА. Швидкість кліренсу із сироватки становить приблизно 3,6 мл/хв/кг.
Виведення з організму
Концентрація ципротерону ацетату в сироватці зменшується двофазно, з періодами напіввиведення 0,8 години та 2,3 – 3,3 дня. Деяка частка стероїду виводиться в незміненому вигляді. Метаболіти виводяться із сечею та жовчю у співвідношенні 1 : 2. Період напіввиведення метаболітів становить 1,8 доби.
Стан рівноваги
Зважаючи на довгий період напіввиведення ципротерону ацетату з сироватки, його кумуляція  в сироватці  може спостерігатися протягом одного циклу терапії з коефіцієнтом 2 - 2,5.
Етинілестрадіол
Адсорбція
При пероральному прийомі етинілестрадіол швидко і повністю всмоктується. Максимальна концентрація в сироватці, що становить приблизно 71 пкг/мл, досягається через 1,6 години.
Розподіл
Етинілестрадіол міцно, проте неспецифічно зв'язується з сироватковим альбуміном (приблизно 98 %) та індукує збільшення сироваткової концентрації ГЗСС.
Метаболізм
Етинілестрадіол метаболізується головним чином шляхом ароматичного гідроксилювання, проте утворюється велика кількість гідроксильованих і метильованих метаболітів, серед яких існують як вільні метаболіти, так і  кон'югати з глюкуронідами і сульфатами. Кліренс становить 2,3 - 7 мл/хв/кг.
Виведення з організму
Рівень етинілестрадіолу в сироватці знижується за дві фази з періодами напіввиведення приблизно 1 година і 10 - 20 годин відповідно. Речовина не виводиться з організму у незміненому вигляді, метаболіти етинілестрадіолу виводяться з сечею і жовчю у співвідношенні 4:6. Період напіввиведення метаболітів становить приблизно один день.
Стан рівноваги
Рівноважна концентрація досягається у другій половині циклу прийому, коли рівень активної речовини в сироватці на 60 % вищий, ніж при прийомі  одноразовоі дози.
Фармацевтичні характеристики:
основні фізико-хімічні властивості:  таблетки, вкриті оболонкою, бежевого кольору.
Термін придатності. 5 років. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.
Упаковка. Блістер з календарною шкалою з 21 таблеткою, вкритою оболонкою, в картонній коробці.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: