Вихідний: субота, неділя
- Імунодепресивні препарати
- Імуностимулятори
- Інше
- Антибактеріальні препарати
- Антидепресанти
- Вітаміни
- Гомеопатичні засоби
- Гормональні препарати
- Дерматологія
- Дихальна система
- Кровотворна система
- Мочестатева система
- Нервова система
- Онкологія
- Опорно-рухова система
- Препарати для лікування захворювань органів чуття
- Протиалергічні препарати
- Протигрибкові препарати
- Протиепілептичні препарати
- Протипухлинні препарати
- Серцево-судинна система
- Спазмолітичні засоби
- Суплемент дієти
- Хвороба Альцгеймера
- Хвороба Крона
- Хвороба Паркінсона
- Цукровий діабет
- Шлунково-кишковий тракт та обмін речовин
Дриптан (Driptane) 5 мг, 60 таблеток
ДРИПТАН (DRIPTANE)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: охуbutynin; 4-(диетиламіно)-2-бутиніловий ефір альфа-циклогексил-альфа-гідроксибензол оцтової кислоти;
основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі, білі, круглі таблетки, з насічкою з одного боку;
склад: 1 таблетка містить оксибутиніну гідро хлориду 5 мг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат, лактоза безводна.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в урології. Спазмолітики, які діють на сечовивідні шляхи. Код АТС G04В D04.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Оксибутинін є спазмолітиком антихолінергічного типу. Він знижує скорочувальну здатність детрузора (м’яза, який скорочує сечовий міхур) і у такий спосіб зменшує вираженість і частоту скорочень сечового міхура, а також тиск у сечовому міхурі.
Фармакокінетика.
Після перорального застосування оксибутинін швидко всмоктується в травному тракті (tmax = 0,5-1,4 год).
Дослідження показали, що Cmax складає 8-12 нг/мл після прийому дози 5-10 мг молодими здоровими особами. Спостерігалися значні індивідуальні коливання рівня оксибутиніну в плазмі крові.
Через ефект першого проходження через печінку абсолютна системна біодоступність оксибутиніну складає 6,2 %.
Основним метаболітом є фармакологічно активний дезетилоксибутинін. Утворюються кілька інших метаболітів, включаючи фенілциклогексигліколеву кислоту, але вони не активні.
Менше 0,02 % застосованої дози виділяється із сечею.
Зв'язування оксибутиніну з альбуміном плазми складає 83-85 %.
Період напів виведення - 2 год.
При тривалому застосуванні акумуляція препарату низька.
Показання для застосування. Нетримання сечі, позиви до сечовипускання і полакіурія (прискорене сечовипускання) у випадках нестабільності функції сечового
міхура нейрогенного походження або внаслідок ідіопатичної нестабільності функції детрузора. Нічний енурез у дітей (віком старше 5 років).
Спосіб застосування та дози. Застосовується перорально.
Дорослі. Початкова доза – 2,5 мг 3 рази на добу. Її можна підвищити, якщо необхідно, до мінімальної ефективної дози, яка забезпечує задовільний клінічний ефект.
Звичайна доза – 5 мг 2-3 рази на добу, а максимальна доза – 5 мг 4 рази на добу.
Літні пацієнти
В осіб літнього віку період напів виведення препарату може бути збільшений, тому рекомендовано починати лікування з дози 2,5 мг 2 рази на добу. Її можна підвищити, якщо необхідно, до мінімальної ефективної дози, яка забезпечує задовільний клінічний ефект. Звичайно достатньою є доза 5 мг двічі на день, принаймні в пацієнтів із невеликою масою тіла.
Діти старше 5 років.
Початкова доза – 2,5 мг 3 рази на добу. Її можна підвищити, якщо необхідно, до мінімальної ефективної дози, яка забезпечує задовільний клінічний ефект.
Рекомендована доза – від 0,3 до 0,4 мг/кг маси тіла на добу.
Максимальні дози зазначені в таблиці нижче.
Діти молодше 5 років.
Застосування цього препарату не рекомендовано.
Побічна дія. Найчастіше можуть виникати антихолінергічні побічні ефекти: сухість у роті, запор, нечіткість зору, розширення зіниць, тахікардія, нудота, припливи крові до обличчя, неспокій і порушення сечовипускання. Зниження дози зменшує частоту виникнення цих побічних ефектів.
Шлунково-кишкові порушення
Нудота, запор, сухість у роті, відчуття дискомфорту в ділянці живота, діарея і шлунково-стравохідний рефлюкс.
Порушення з боку ЦНС і психічної сфери
Неспокій, головний біль, запаморочення, сонливість, галюцинації, кошмарні сновидіння, порушення когнітивної функції (сплутаність свідомості, тривога, делірій) і судоми.
Серцево-судинні порушення
Тахікардія і серцеві аритмії.
Порушення з боку очей
Нечіткість зору, розширення зіниць, підвищення внутрішньо очного тиску, розвиток вузько кутової глаукоми і сухість кон’юнктиви.
Порушення з боку нирок і сечовивідних шляхів
Утруднення сечовипускання і затримка сечі.
Порушення з боку шкіри і підшкірних тканин
Припливи крові до обличчя (більше виражені в дітей, ніж у дорослих), сухість шкіри, алергійні реакції, такі як шкірні висипи, кропив’янка і ангіо невротичний набряк.
Протипоказання. Препарат не призначають у таких випадках: гіпер чутливість до оксибутиніну або одного з наповнювачів; ризик затримки сечовипускання, пов'язаний із захворюваннями уретри і передміхурової залози, непрохідність кишечнику, токсичний мегаколон, атонія кишечнику, тяжкий виразковий коліт, міастенія, вузько кутова глаукома або мілка передня камера ока.
Передозування.
Симптоми. При передозуванні Дриптану® можуть з’явитися такі симптоми:
ознаки інтоксикації, які спостерігаються при застосуванні інших антихолінергічних препаратів: розширення зіниць, значне зниження виділення секретів, тахікардія, припливи крові до шкіри;
порушення гемоциркуляції (зниження артеріального тиску, серцево-судинна недостатність і таке інше), дихальна недостатність, параліч і кома.
Лікування.
При передозуванні застосовують переважно симптоматичне лікування:
негайне промивання шлунка;
при вираженому антихолінергічному синдромі, який загрожує життю, можливе застосування неостигміну;
лікування пропасниці.
При вираженому неспокої або збудженні внутрішньо венно вводять 10 мг діазепаму. При тахікардії внутрішньо венно вводять пропранолол. При затримці сечі показана катетеризація сечового міхура. У разі розвитку паралічу дихальних м'язів проводять штучну вентиляцію легенів.
Особливості застосування. Доцільність лікування Дриптаном® слід переглядати кожні 4-6 тижнів, оскільки функція сечового міхура може нормалізуватися у деяких пацієнтів.
Дриптан® не можна застосовувати для лікування стресового нетримання сечі.
Препарат слід з обережністю застосовувати літнім хворим і дітям, які можуть бути більш чутливими до ефектів оксибутиніну, а також пацієнтам із нейроциркуляторною дистонією, грижею стравохідного отвору діафрагми або іншими тяжкими захворюваннями шлунково-кишкового тракту, захворюваннями печінки і нирок, тахіаритміями або недостатністю мозкового кровообігу.
На фоні застосування Дриптану® можливе посилення клінічних проявів гіпертиреозу, хвороб серця, аритмій, тахікардії, хронічної серцевої недостатності і гіперплазії передміхурової залози.
Тривале застосування Дриптану® може спричинити дискомфорт ротової порожнини через недостатнє слиновиділення, що може провокувати карієс зубів, періодонтоклазію або кандидоз слизової оболонки порожнини рота.
У разі інфекції сечових шляхів необхідно призначити антибактеріальну терапію.
Через присутність лактози цей препарат не слід застосовувати при спадковій непереносимості галактози, мальабсорбції глюкози і галактози або недостатності лактази.
Лікування Дриптаном® може спричинити зменшення потовиділення і в результаті цього порушення терморегуляції, що при підвищенні температури навколишнього середовища може привести до теплового удару. Ризик теплового удару підвищується у дуже старих і дуже молодих осіб (немовлята, діти і літні люди), а також при хронічних захворюваннях (зокрема, при серцево-судинних, ниркових і нейропсихічних захворюваннях).
Безпека Дриптану® у період вагітності не встановлена. Дослідження на тваринах виявили появу ембріотоксичних ефектів у дозах, які були токсичними для матерів. Тому у період вагітності Дриптан® призначають лише у випадках нагальної необхідності.
У тварин оксибутинін потрапляє в материнське молоко. Тому Дриптан® не можна призначати в період годування груддю.
Препарат може спричинити зниження гостроти зору і сонливість, що необхідно враховувати при керуванні автомобілем або іншими механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
При одночасному застосуванні з лизуридом існує ризик порушення свідомості, тому необхідне регулярне клінічне спостереження за хворими.
При одночасному застосуванні з атропіном та іншими атропіноподібними ліками (антидепресанти групи іміпраміну, седативні Н 1-антигістамінні препарати, атропіноподібні спазмолітики, інші антихолінергічні препарати для лікування паркінсонізму, дизопірамід, фенотіазинові нейролептики) можлива поява додаткових побічних ефектів атропіну: затримка сечі, запори, сухість у роті.
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С. Термін придатності - 3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Написати відгук
Ваше Ім’я:
Ваш відгук: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Оцінка: Погано Добре
Введіть код, вказаний на зображенні: