Орфірил Лонг (Orfiril Long) 1000 мг, 100 пакет-саше

Виробник: Desitin Arzneimitttel GmbH
Наявність: В наявності
Ціна: 2740 грн.
2540 грн.

Кількість: - +
   - або -   

Орфірил Лонг (Orfiril Long)

 

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: valproic acid, 2-пропіл пентанова кислота;
основні фізико-хімічні властивості: круглі (Орфірил® 150; Орфірил®300) або довгасті (Орфірил® 600) опуклі таблетки, вкриті кишково розчинною оболонкою білого або злегка жовтуватого кольору.
склад: 1 таблетка, вкрита кишково розчинною оболонкою, містить 150 або 300 або 600 мг натрію вальпроату;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, м етильований, кальцію бегенат, тальк, желатин ферментативно гідролізований (безводний), метакрилової кислоти –етил акрилату сополімер (1 : 1), триацетин, титану діоксид (Е 171), макрогол 6000.
Форма випуску. Таблетки, вкриті кишково розчинною оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Проти епілептичні засоби. Код АТС N03А G01.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Натрієва сіль вальпроєвоїкислоти є проти епілептичним засобом, що за своєю структурою не схожий наактивні інгредієнти інших проти судомних засобів. Її проти судомну ефективність пояснюють посиленням гальмування, медіатором якого є ГАМК, внаслідок пресинаптичної діїна метаболізм ГАМК та/або прямої постсинаптичної дії на іонні каналинейрональних мембран.
Фармакокінетика. Після перорального застосування натрієва сіль швидкоі майже повністю всмоктуються з травного тракту. Максимальна концентрація вплазмі досягається через 2-7 годин. Середня величина терапевтичної концентрації в плазмі становить 50-100 мг/л. 90-95 % вальпроєвої кислоти зв’язується збілками плазми, головним чином, з альбуміном. У разі використання препарату длямоно терапії, середній період напів виведення становить 12-16 годин. Вальпроєвакислота проникає через плаценту, виділяється з грудним молоком.
Показання для застосування.
Первинногенералізовані епілептичні напади, такі як напади типу абсанс (мала епілепсія, абсанс), міоклонічні та тоніко-клонічні напади.
Спосіб застосування та дози.
Призначення препарату та розрахунок дози здійснюється лікарем індивідуально для кожного хворого з метою купіруванняепілептичних нападів, застосовуючи якнайменшу дозу, особливо у період вагітності.
Для досягнення найефективнішої дози рекомендується її поступове підвищення. У разі використання вальпроату натрію для моно терапіїпочаткова доза звичайно становить 5-10 мг/кг маси тіла зі збільшенням на 5мг/кг маси тіла кожні 4-7 днів. У деяких випадках повний терапевтичний ефект спостерігається через 4-6 тижнів. Через це добові дози не повинні перевищувати середні значення на ранніх етапах лікування.
Загалом, середні добові дози під час тривалої терапії складають:
діти (від 6 років до 13 років) 30 мг/кг маси тіла надобу,
підлітки (від 14 до 17 років) 25 мг/кг маси тіла надобу,
дорослі 20 мг/кг маси тіла на добу.
Таблетки Орфірил® 150; Орфірил®300; Орфірил® 600 слід проковтувати цілими, запиваючи великою кількістю рідини (приблизно 1 склянка води). Приймати за 1 годину до їжі. Добову дозу препарату Орфірил® 150; Орфірил® 300; Орфірил®600 можна розподілити на 2-4 разові дози.
Для дітей віком від 3 місяців до 6 років повинні застосовуватись форми з низьким вмістом вальпроату натрію (Орфірил®сироп, Орфірил® 150).
Побічна дія.
Найбільш частими побічними ефектами натріювальпроату, про які повідомляється, є порушення з боку ШКТ, що виникаютьприблизно у 20 % пацієнтів. Часто виникаючими побічними ефектами є ожиріння таполікістоз яєчників (≥1 % - <10 %). Випадки тяжкого ураження печінкиспостерігались особливо у дітей, що проходили курс лікування натрію вальпроатому високих дозах або в комбінації з іншими проти епілептичними засобами).
Небажані побічні ефекти класифіковані згідно зчастотою їх виникнення: дуже часто (>1/10); часто (>1/100, <1/10); іноді (>1/1000, <1/100); рідко (>1/10 000, <1/1000); дуже рідко (<1/10 000), включаючи окремі повідомлення.
Порушення з боку крові та лімфатичної системи
Часто: тромбоцит опенія, лейкопенія.
Іноді: кровотеча.
Дуже рідко: порушення з боку кісткового мозку, знижена концентрація фібриногена та/або фактора коагуляції VIII, порушення агрегації тромбоцитів, подовження часу кровотечі, лімфоцитопенія, нейтропенія, панцитопенія, анемія.
Порушення з боку імунної системи
  Рідко: червоний вовчак і васкуліт.
Повідомлялось про алергічні реакції.
Ендокринні порушення
  Рідко: гіперандрогенія.
Розлади травлення та порушення обміну речовин
  Часто: гіперамоніємія, збільшення або зменшення маси тіла, підвищений або
знижений апетит.
Рідко: гіперінсулінемія, низькі рівніінсуліноподібного фактора росту
звязуючого протеїну I, набряки, гіпотермія.
Дуже рідко: повідомлялось про аномальні результати тестів функції щитовидної
залози. Їх клінічна значимість не визначена.
Психічні розлади
  Рідко: дратівливість, галюцинації, сплутаність свідомості.
Порушення з боку нервової системи
  Часто: сонливість, тремор, парестезії.
  Іноді: транзиторна кома, у деяких випадках асоційована з підвищенням частоти
епілептичних нападів.
  Рідко: головний біль, гіперактивність, спастичність, атаксія, ступор,
гіперсалівація.
  Дуже рідко: енцефалопатія, деменція, асоційована з церебральною атрофією,
синдром Паркінсона (оборотний), погіршення слуху, шум у вухах.
Порушення з боку шлунково-кишкового тракту
  Дуже часто: болі, нудота, блювання.
  Рідко: діарея, панкреатит.
Порушення з боку печінки та жовчних шляхів
  Часто: зміни функціональних показників печінки.
  Рідко: тяжке ураження печінки.
Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин
  Часто: тимчасове випадіння волосся, знебарвлення волосся.
  Рідко: екзантема, багато формна еритема.
  Дуже рідко: синдром Стівенса-Джонсона, синдромЛайелла.
Порушення з боку нирок та сечовивідних шляхів
  Дуже рідко: синдром Фаншоні, енурез у дітей.
Порушення з боку репродуктивної системи та молочної залози
  Часто: аменорея.
  Рідко: полікістоз яєчників.
Протипоказання.
Гіпер чутливість до вальпроату натрію або інших складників препарату.
Попереднє або наявне захворювання печінки та/читяжких порушень функції печінки або підшлункової залози.
Захворювання печінки у сімейному анамнезі.
Наявність в анамнезі випадків смерті близьких родичів від ураження печінки під час лікування вальпроатом натрію.
Порфірія.
Діти віком до 6 років.
Передозування.
Симптоми інтоксикації характеризуються сплутаністю свідомості, седацією, міастенією та гіпорефлексією або арефлексією. При надмірному передозуванні може виникнути серйозна депресія ЦНС і можуть бути порушені дихальні функції. У разі передозування рекомендуються стаціонарна терапія, що включає блювання, промивання шлунка, штучне дихання та інші підтримуючі заходи. У випадку необхідності можуть бути використані гемодіаліз, гемоперфузія, внутрішньо венне введення налоксону у поєднанні з пероральним застосуванням активованого вугілля.
Особливості застосування
Натрію вальпроат можна використовувати як самостійно, так і в комбінації з іншими проти епілептичними засобами при інших типах нападів, наприклад, при простих або мультиформних парціальних нападах чивторинно генералізованих парціальних нападах.
Для дітей віком від 3 місяців до 6 років повиннавикористовуватись форма з низьким вмістом вальпроату натрію (Орфірил®сироп, Орфірил® 150).
Вагітність. Призначення препарату у період вагітності можливе тільки в тому разі, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Жінки репродуктивного віку повинні бути проінформовані про необхідність планування вагітності і спостереження за неювже до початку терапії. Рекомендуються методи пренатальної діагностики для раннього виявлення дефектів розвитку (ультразвук та визначення альфа-фетопротеїну). Комбінація з іншими проти епілептичними засобами підвищує ризик пороків розвитку, тому вальпроєву кислоту при можливості слід застосовувати у вигляді моно терапії. Застосування фолієвої кислоти до вагітності може знизити кількість випадків дефектів нервової трубки у немовлят народжених жінками з групи високого ризику. Якщо жінка планує вагітність, їйслід обдумати застосування 5 мг фолієвої кислоти/добу. Лікування не можна припиняти у період вагітності без згоди лікаря, тому що раптова відміна препарату або неконтрольоване зниження дози можуть призвести до збільшення частоти епілептичних нападів. Кількість випадків дефектів нервової трубки підвищується при збільшенні дози, особливо вище 1000 мг/добу. Вальпроєвакислота проходить крізь плаценту й досягає в плазмі плода більш високої концентрації, ніж у материнській плазмі. Якщо Орфірил® необхідний, його потрібно застосовувати під час вагітності, особливо у перші три місяці, у найнижчих дозах, здатних купірувати напади. Оскільки пороки у розвитку по всій ймовірності викликаються піковими концентраціями у плазмі, добову дозу слід розподіляти на декілька малих доз протягом доби, особливо між 20-м та 40-мднями вагітності.
Лактація. Вальпроєва кислота проникає у грудне молоко. Однак її кількість незначна і зазвичай не становить небезпеки для новонародженого. Тому припинення годування груддю, як правило, необов’язкове.
Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з іншими механізмами.
Під час лікування вальпроатом натрію здатність швидко реагувати може бути порушеною. Це слід враховувати, якщо необхідна підвищена концентрація уваги, наприклад, при керуванні автомобілем та обслуговуванні машин.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Вальпроат натрію може потенціювати дію іншихпроти епілептичних засобів та центральний депресивний ефект снодійних і психотропних препаратів, що містять барбітурати (нейролептики та антидепресанти). Вальпроат натрію може також впливати на метаболізм ізв’язування з білками плазми інших препаратів, наприклад, протикашльовихзасобів, що містять кодеїн. Інші проти епілептичні засоби, такі як фенобарбітал, фенітоїн та карбамазепін, прискорюють екскрецію вальпроату натрію. Фелбаматлінійно підвищує концентрацію вільної вальпроєвої кислоти у плазмі в залежності від дози. Мефлоквін підсилює розщеплення вальпроєвої кислоти, що може призвести до підвищення частоти нападів. Конценрація вальпроєвої кислоти може підвищуватись внаслідок одночасного використання циметидину, флуоксетину, еритроміцину та протимікробних засобів з групи карбапенемів. Одночасне застосування вальпроату натрію та антикоагулянтів або кислоти ацетил саліцилової (аспірин) може викликати підвищену кровоточивість. Кислота ацетил саліциловазнижує також зв’язування вальпроєвої кислоти з білками плазми крові. Вальпроєвакислота інгібує метаболізм ламотриджину, може підвищувати концентрацію у плазміетосуксиміду та зидовудину. Оскільки вальпроат натрію частково розщеплюється до кетонових тіл, може виникнути псевдо позитивна реакція сечі на кетонові тіла, про що слід пам’ятати під час лікування хворих на діабет з підозрою накето ацидоз. Інші ліки можуть також впливати на метаболізм вальпроату натрію тайого зв’язування з білками плазми.
Умовита термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей місціпри температурі не вище 25 ºC.
Термін придатності – 5 років.

 

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: