Вихідний: субота, неділя
- Імунодепресивні препарати
- Імуностимулятори
- Інше
- Антибактеріальні препарати
- Антидепресанти
- Вітаміни
- Гомеопатичні засоби
- Гормональні препарати
- Дерматологія
- Дихальна система
- Кровотворна система
- Мочестатева система
- Нервова система
- Онкологія
- Опорно-рухова система
- Препарати для лікування захворювань органів чуття
- Протиалергічні препарати
- Протигрибкові препарати
- Протиепілептичні препарати
- Протипухлинні препарати
- Серцево-судинна система
- Спазмолітичні засоби
- Суплемент дієти
- Хвороба Альцгеймера
- Хвороба Крона
- Хвороба Паркінсона
- Цукровий діабет
- Шлунково-кишковий тракт та обмін речовин
Оргаметрил (Orgametril) 5 мг, 30 таблеток
ОРГАМЕТРИЛ (ORGAMETRIL)
Загальна характеристика:
міжнародна назвa: lynestrenol;
основні фізико-хімічні властивості: білі плоскі таблетки округлої форми зі скошеними краями. З одного боку таблетки відбитий напис “Organon”, з іншого –код ТТ 4 (над розподільчою рискою – “ТТ”, а під нею – “4”);
склад: 1 таблетка містить лінестренолу 5 мг;
допоміжні речовини: a-токоферол, крохмаль картопляний, магнію стеарат, гліцерин, тальк, лактози моногідрат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Гестагени. Код АТС G03D C03.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Лінестренол має вираженийпрогестагенний ефект на ендометрій. Тривале приймання препарату призводить до пригнічення овуляції та менструації.
Фармакокінетика. При внутрішньому застосуваннілінестренол швидко всмоктується у шлунково-кишковий тракт і підлягає наступному перетворенню в печінці на фармакологічно активний норетистерон, який і чинить свою біологічну дію. Максимальний рівень норетистерону в плазмі крові відзначається вже через 2 - 4 год після внутрішнього прийому лінестренолу.
Лінестренол і його метаболіти виводяться з організму головним чином із сечею, менше з калом.
Показання для застосування. Поліменорея; менорагія і метрорагія; випадки первинної або вторинної аменореї та олігоменореї; передменструальний синдром; ендометріоз; доброякісні пухлини молочних залоз; пригнічення менструації, овуляції та овуляторного болю, дисменорея; затримка нормальної менструації. Як препарат для комбінованої з естрогенами терапії в пери- та пост менопаузальномуперіоді з метою запобігання гіперплазії ендометрія.
Спосіб застосування та дози. Таблетки приймають внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води або іншої рідини.
У наведених нижче рекомендаціях щодо дозування підпершим днем циклу мається на увазі перший день менструації.
Поліменорея – по 1 таблетці на добу з 14-го по 25-йдень циклу включно.
Менорагія і метрорагія – по 2 таблетки на добу протягом 10 днів. Як правило, кровотеча припиняється через декілька днів після початку лікування.
Протягом 3 наступних циклів лікування слід повторити, приймаючи по 1 таблетці на добу з 14 по 25-й день кожного циклу. Якщо проведена терапія була неефективною, потрібна подальша діагностика для уточнення причини порушення.
Випадки первинної або вторинної аменореї таолігоменореї – початковий етап лікування повинен включати призначення естрогенів, наприклад, етинілест радіолу по 0,02 - 0,05 мг на добу протягом 25днів. Оргаметрил® призначається одночасно з 14-го по 25-й день циклупо 1 таблетці на добу. Як правило, менструальноподібна реакція виникає на 3-й деньпісля відміни препаратів. Лікування починається знову (другий цикл) з 5-го дняменструальноподібної реакції, при цьому естроген ний препарат призначається з 5-го по 25-й день циклу, а Оргаметрил® з 14-го по 25-й день циклу по 1 таблетці на добу. Даний курс лікування слід повторити як мінімум ще 1 раз.
Передменструальний синдром – по 1 таблетці на добу з 14-го по 25-й день циклу.
Ендометріоз – по 1 - 2 таблетки на добу протягом, якмінімум, 6 місяців.
Доброякісні пухлини молочних залоз – по 1 таблетці на добу щоденно з 14-го по 25-й день циклу протягом, як мінімум, 3 - 4 місяці.
Пригнічення менструації, овуляції та овуляторногоболю, дисменорея – лікування повинно розпочатися не пізніше 5-го дня циклу, однак бажано його розпочати з 1-го дня циклу. Курс лікування може тривати протягом багатьох місяців (не припиняючи прийом ні на один день). Якщо, незважаючи на тривале лікування, виникає, так звана, “кровотеча прориву”, тодозу слід збільшити до 2 - 3 таблеток на добу протягом 3 - 5 днів.
Затримка нормальної менструації – курс лікування по 1 таблетці на добу повинен, по можливості, розпочинатися за 2 тижні до очікуваного початку менструації. Якщо курс лікування почнеться менше, як за 1тиждень до очікуваного початку менструації, то доза повинна становити 2 - 3таблетки на добу. В такому разі затримка більше, як на 1 тиждень, небажана.
Небезпечність “кровотечі прориву” зростає, якщо курс лікування розпочати пізніше. Таким чином, курс лікування не повинен починатися пізніше, ніж за 3 дні до очікуваного початку менструації.
Як препарат для комбінованої з естрогенами терапії впери- та пост менопаузальному періоді з метою уникнення гіперплазії ендометрія –по ½ - 1 таблетці на добу протягом 12 – 15 днів на місяць (наприклад, протягом перших 2 тижнів кожного календарного місяця). Естроген ний препарат можна приймати в постійному режимі в мінімально ефективній дозі.
Побічна дія. При тривалому прийманні Оргаметрилу® вперші 2 місяці нерідко можуть виникати “кровотечі прориву” або кров’янисті виділення з піхви, що спостерігається частіше, ніж у 10% випадків. У подальшому частота цих проявів поступово знижується. При проведенні циклічної гормональної терапії в деяких випадках (1 - 10%) також можуть спостерігатися “кровотечі прориву” або кров’янисті виділення.
Короткочасне підвищення дози у більшості випадків зупиняє кровотечу.
До інших побічних реакцій, що часто зустрічаються (понад 10%), належать зміна лібідо (як його підвищення, так і зниження з однаковою частотою), нудота або інші шлунково-кишкові розлади, а також збільшення маси тіла.
Рідше (1 – 10%) та вкрай рідко (менше 1%) зустрічаються такі побічні реакції як головний біль або мігрень, запаморочення, підвищена нервозність, депресії, посилення потовиділення, вугри, гірсутизм, хлоазма, висипання, свербіж, жовтуха, зміна в профілі ліпопроеїнів, зміна функціональних показників печінки, нерегулярні менструації, зниження толерантності до глюкози, біль в молочних залозах, набряки.
Більшість цих побічних реакцій мають тимчасовий характер.
Протипоказання. Тяжкі захворювання печінки, наприклад холестатичнажовтуха або гепатит (або тяжкі захворювання печінки в анамнезі, якщо показники функціональних проб печінки не повернулися до норми), гепатома, синдром Ротората синдром Дубіна-Джонсона. Вагінальні кровотечі неясної етіології. Наявність вданий час або в анамнезі станів, перебіг яких прийом статевих стероїдних гормонів може погіршити, наприклад, герпес вагітних, жовтуху вагітних, отосклероз, сильний свербіж або порфірія.
Вагітність ймовірна або встановлена.
Передозування. Лінестренол має дуже низьку токсичність. При застосуванні високих доз можуть виникнути нудота і блювання.
За необхідності показано проведення смптоматичноголікування.
Особливості застосування. Іноді при застосуванні естроген них абопрогестагенних препаратів виникає хлоазма, що особливо виражено у жінок, у якиххлоазма спостерігалася в період вагітності. У жінок, схильних до проявівхлоазми, дія природного або штучного сонячного світла на шкіру може викликати або погіршувати цей стан.
Іноді можуть виникати зміни функції печінки, обміну вуглеводів та зсідання крові. Якщо погіршення функціональних показників цихсистем виражене, лікування слід припинити. При лікуванні Оргаметрилом®може відзначатися підвищення рівня ліпопротеїнів низької щільності та зниження рівня ліпопротеїнів високої щільності. При тривалому лікування прогестагенамирекомендується проходити періодичні медичні обстеження.
Лінестренол має слабкий андроген ний вплив, що було встановлено на основі його взаємодії з білком, який зв’язує статеві гормони (SHBG). Підтвержденням цього є незначні ознаки вірилізації (вугри та гірсутизм), що спостерігаються у деяких пацієнток.
Під постійним наглядом лікаря повинні перебувати пацієнтки, у яких відзначалися: а) порушення кровообігу в даний час або в анамнезі, оскільки за окремими даними при застосуванні пероральних естроген-гестагеннихконтрацептивних препаратів відзначається збільшення ризику розвитку серцево-судинних розладів; б) форми тяжкої депресії, що можуть загостритися при застосуванні статевих стероїдних гормонів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Існують окремі вказівки, отримані головним чином на основі вивчення дії інших прогестагенних препаратів, що активоване вугілля, барбітурати (примідон включно), гідантоїни і рифампіцин можуть знижувати ефективність Оргаметрилу®. І навпаки, застосування Оргаметрилу®, ймовірно, підвищує ефективність деяких бета-адреноблокаторів і циклоспорину ізнижує ефективність інсуліну.
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, темному місці при температурі 2 - 30°С. Термін придатності – 5 років.
Написати відгук
Ваше Ім’я:
Ваш відгук: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Оцінка: Погано Добре
Введіть код, вказаний на зображенні: