Петнідан (Petnidan) 250 мг, 50 таблеток

Виробник: Desitin Arzneimitttel GmbH
Наявність: В наявності
Ціна: 1481 грн.
1257 грн.

Кількість: - +
   - або -   

Петнідан (Petnidan)
 

Петнідан, капсули по 250 мг
Діюча речовина: етосуксимід
Уважно прочитайте всю цю інструкцію, перш ніж почати приймати цей препарат, оскільки вона містить важливу для вас інформацію.
· Зберігайте цю письмову інформацію. Можливо, вам доведеться прочитати його ще раз.
· Якщо у вас є додаткові запитання, зверніться до свого лікаря, фармацевта або медсестри.
· Цей лікарський засіб було призначено тільки Вам. Не віддавайте його нікому іншому. Це може нашкодити йому, навіть якщо у нього такі ж симптоми захворювання, як і у вас.
· Якщо у вас виникли будь-які побічні ефекти, зверніться до свого лікаря, фармацевта або медсестри. Це також стосується будь-яких побічних ефектів, не зазначених у цій інструкції. Дивіться розділ 4.
У цій письмовій інформації для користувача ви дізнаєтесь:
1. Що таке Петнідан і для чого він використовується
2. Що потрібно знати, перш ніж приймати Петнідан
3. Як приймати Петнідан
4. Можливі побічні ефекти
5. Як зберігати Петнідан
6. Вміст упаковки та інша інформація

 

1. Що таке Петнідан і для чого він використовується
Етосуксимід, активний інгредієнт Petnidan, належить до групи протиепілептичних засобів, які використовуються для контролю епілептичних нападів.
Петнідан використовується для лікування таких захворювань:
· пікнолептичні абсанси, а також комплексні та атипові абсанси (епілептичні напади, що характеризуються короткочасною втратою свідомості).
Попередження: щоб запобігти генералізованим нападам, які часто виникають у складних і атипових абсансах, етосуксимід можна комбінувати з протисудомними засобами (препаратами для лікування епілептичних нападів), ефективними при цьому типі нападів (наприклад, примідон, фенобарбітал). Лише при дитячих епілепсіях з пікнолептичними абсансами можна обійтися без додаткової цілеспрямованої профілактики великих нападів (великого нападу). (Профілактичне лікування проводиться через побоювання можливого сильного нападу після епілептичного припадку.)
· міоклонічно-астатичний п’ятімал (особлива форма малих судом),
· ювенільні міоклонічні напади (impulsive petit mal = імпульсивний малий напад).
2. Що потрібно знати, перш ніж приймати Петнідан
Не приймайте Петнідан
· якщо у вас алергія на етосуксимід, інші сукциніміди або будь-які інші інгредієнти цього лікарського засобу (перераховані в розділі 6).
Попередження та запобіжні заходи
Поговоріть зі своїм лікарем, фармацевтом або медсестрою, перш ніж почати приймати Петнідан.
· якщо ви маєте або мали психіатричне захворювання, оскільки в цьому випадку ви наражаєтеся на підвищений ризик психологічних побічних ефектів (параноїдально-галюцинаторних симптомів, станів тривоги, неспокою, які можуть бути пов’язані зі станами, що характеризуються безцільною агресією) (див. розділ 4 «Можливі побічні ефекти»)
Петнідан також може викликати (див. розділ 4 «Можливі побічні ефекти»)
     неконтрольовані рухи (дискінезія). Якщо такі рухи виникають, необхідно припинити застосування етосуксиміду; можливо, додатково можливе внутрішньовенне (внутрішньовенне) введення димедролу.
     такі симптоми, як гарячка, біль у горлі або кровотеча (вказують на можливе пошкодження кісткового мозку). Для виявлення можливого ураження кісткового мозку рекомендується регулярна перевірка аналізу крові, особливо на початковому етапі, а також під час тривалого лікування (1 раз на місяць на початку, кожні 6 місяців після 1 року лікування). Якщо загальна кількість лейкоцитів падає нижче 3500/мм3 або якщо частка гранулоцитів (лейкоцитів із гранулами) становить менше 25 %, рекомендується зменшити дозу або припинити лікування.
     Психіатричні побічні ефекти (параноїдально-галюцинаторні симптоми, стани підвищеної напруги та страху, які можуть бути пов’язані зі станами, що характеризуються як безцільна агресія) можуть виникати у пацієнтів, особливо з психічними захворюваннями в анамнезі (передхвороба). У цій групі пацієнтів етосуксимід слід застосовувати з особливою обережністю.
     інші незалежні від дози побічні ефекти, такі як шкірні алергічні реакції або червоний вовчак (системне захворювання сполучної тканини). У разі виникнення побічних ефектів, незалежних від дози, рекомендується припинити застосування Петнідану. При повторному застосуванні препарату слід очікувати їх повторення.
Якщо щось із вищезазначеного стосується вас, зверніться до свого лікаря або фармацевта.
Імовірність дозозалежних побічних ефектів можна зменшити шляхом ретельного дозування (починаючи лікування з низьких доз, повільно збільшуючи дозу) і приймаючи препарат під час або після їжі.
Перехід з іншого протиепілептичного препарату на Петнідан має бути поступовим, а припинення лікування Петніданом має бути таким же поступовим.
У невеликої кількості пацієнтів, які отримували протиепілептичні засоби, такі як етосуксимід, виникали думки про самоушкодження або самогубство. Якщо у вас будь-коли виникнуть такі думки, негайно зверніться до лікаря.
Інші лікарські засоби та Петнідан
Повідомте свого лікаря або фармацевта, якщо ви приймаєте, нещодавно приймали або можете приймати будь-які інші ліки.
Ефекти препарату можуть взаємодіяти з ефектами інших препаратів, які застосовуються одночасно.
Необхідно уникати одночасного застосування етосуксиміду (діючої речовини препарату) та препаратів, що діють на центральну нервову систему, алкоголю або лікарських засобів та препаратів, які можуть викликати судоми.
Етосуксимід зазвичай змінює концентрацію в крові інших протиепілептичних засобів, таких як примідон, фенобарбітал і фенітоїн. Однак описано також підвищення концентрації фенітоїну в крові при одночасному застосуванні етосуксиміду. При одночасному застосуванні карбамазепіну посилюється виведення етосуксиміду. Вальпроєва кислота також може підвищувати концентрацію етосуксиміду в крові у більшості пацієнтів.
Петнідан і алкоголь
Слід уникати одночасного вживання алкоголю.
Вагітність і годування груддю
Вагітність

Жінкам, які завагітніли під час прийому Петнідану, жінкам, які планують завагітніти, жінкам, у яких вагітність не виключається, а також вагітним жінкам слід обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Особливо між 20-м і 40-м днями вагітності слід переглянути лікування, адаптувати дозування до ситуації, що змінилася, і бути якомога нижчим.
У цей період етосуксимід не можна поєднувати з іншими протиепілептичними та іншими лікарськими засобами. При застосуванні препарату під час вагітності в останній місяць рекомендується одночасне застосування вітаміну К1 (прийом вітаміну К1 у формі капсул або крапель).
Грудне вигодовування
Етосуксимід проникає через плаценту, а також виділяється з грудним молоком. На розсуд лікаря залежить, чи не перевищує ризик побічних ефектів для немовляти користь від застосування препарату матері.
Водіння транспортних засобів та робота з механізмами
Навіть при правильному застосуванні препарат Петнідан може негативно вплинути на діяльність, що вимагає підвищеної уваги, координації рухів і швидкого прийняття рішень. Це більшою мірою стосується поєднання алкоголю.
Тому слід уникати керування автомобілем, роботи з механізмами та інших небезпечних видів діяльності, принаймні на етапі підготовки до лікування. Однак у кожному окремому випадку вирішує лікуючий лікар, враховуючи індивідуальні реакції та відповідне дозування.
Цей препарат містить 6 мг сорбітолу в одній капсулі, що відповідає 6 мг/250 мг етосуксиміду.
3. Як приймати Петнідан
Завжди приймайте ці ліки точно відповідно до вказівок лікаря або фармацевта. Якщо ви не впевнені, зверніться до свого лікаря або фармацевта.
Звичайні дози такі:
Лікування починають з малих доз з повільним їх підвищенням.
У дітей та дорослих лікування починають із загальної добової дози 5-10 мг/кг маси тіла.
З інтервалом від 4 до 7 днів (з урахуванням досягнення стану збалансованої концентрації: 8-10 днів) загальну добову дозу можна збільшити на 5 мг/кг маси тіла. В якості підтримуючої добової дози зазвичай достатньо 20 мг/кг маси тіла для дітей і 15 мг/кг маси тіла для дорослих. Загальна добова доза не повинна перевищувати 40 мг/кг маси тіла для дітей і 30 мг/кг маси тіла для дорослих.
Якщо лікар не визначив інше, застосовуються такі рекомендації щодо дозування:
Загальна добова доза (капсули)

Графік прийому

діти*
6-9 років
ранок / вечір

Діти від 9 років дорослі
ранок / вечір

Середня початкова доза
1-3-й день

1/1

1/1

4 - 7 день

1/1-2

1/2

2-й тиждень

1/2

2/2

3-й тиждень

1-2/2

2/3

з 4 тижня

2/2

3/3

Середня
підтримуюча доза

2 - 4 капсули

4 - 8 капсул

* Немовлят і дітей раннього віку слід лікувати відповідними лікарськими формами етосуксиміду.
Залежно від частоти нападів або переносимості можливе відхилення від наведеної схеми та підвищення початкової дози або скоротити або подовжити час лікування.
Спосіб застосування
Петнідан можна приймати одноразово або розділити на 2-3 прийоми, приймати під час або після їжі.
Тривалість використання
Протиепілептичне лікування в основному є довгостроковим. Призначення, тривалість лікування та припинення етосуксиміду повинен визначити фахівець (невролог, нейропедіатр).
Якщо ви прийняли більше Петнідану, ніж слід
Якщо ви випадково приймете подвійну дозу Петнідану, це не матиме ефекту при наступному застосуванні, тобто. Ви повинні продовжувати приймати Петнідан за призначенням лікаря.
Якщо ви приймаєте набагато більшу дозу, ніж ваша звичайна доза, у вас можуть виникнути деякі симптоми, перелічені в розділі побічних ефектів, у більш вираженій формі, такі як втома, млявість, депресивний настрій, дратівливість або неспокій. Якщо ви відчуваєте будь-який із цих симптомів, будь ласка, зверніться до найближчого лікаря та, якщо можливо, візьміть із собою ліки та цю інструкцію!
Якщо ви забули прийняти Петнідан
Якщо ви забули прийняти дозу, просто продовжуйте приймати ліки за призначенням. Не приймайте подвійну дозу, щоб компенсувати пропущену дозу. Будь ласка, майте на увазі, що Petnidan може працювати безпечно та ефективно, лише якщо ви приймаєте його регулярно.
Якщо ви припините прийом Петнідану
Ніколи не змінюйте дозу без консультації з лікарем. Не припиняйте лікування без попередньої консультації з лікарем. Інакше ви поставите під загрозу успіх лікування, і судоми можуть повернутися.
Якщо у вас виникли додаткові запитання щодо застосування цього препарату, зверніться до свого лікаря, фармацевта або медсестри.
4. Можливі побічні ефекти
Як і всі ліки, цей препарат може викликати побічні ефекти, хоча вони виникають не у всіх.
Побічні ефекти від поширених (можуть виникати не більше ніж у 1 з 10 пацієнтів) до дуже поширених (можуть виникати у більш ніж 1 з 10 пацієнтів)
· гикавка
· нудота, блювання
· біль у животі
Нечасті побічні ефекти (можуть спостерігатися у 1 із 100 пацієнтів)
· симптоми відміни після припинення лікування
· млявість (байдужість)
Рідкісні побічні ефекти (можуть спостерігатися у 1 з 1000 пацієнтів)
низька кількість лейкоцитів (лейкопенія)
важкий дефіцит певних лейкоцитів (агранулоцитоз)
· втрата апетиту, схуднення
· порушення сну
· тривожність
· сильні головні болі
порушення координації рухів (атаксія)
· діарея, запор
червоний вовчак (захворювання імунної системи, що викликає біль у суглобах, висип і лихоманку) з різним ступенем прояву
Дуже рідкісні побічні ефекти (можуть спостерігатися не більше ніж у 1 із 10 000 пацієнтів)
· параноїдально-галюцинаторний феномен (безглузді підозри разом зі сприйняттям речей, яких насправді немає), який розвивається протягом кількох днів або тижнів
Побічні ефекти з невідомою частотою (частоту неможливо визначити за наявними даними)
· зниження кількості всіх клітин крові (апластична анемія, панцитопенія)
низька кількість певного типу лейкоцитів (еозинофілія)
· дискінезія (неконтрольовані рухи), що розвивається протягом перших 12 годин лікування, але зникає після припинення прийому етосуксиміду або введення димедролу.
· шкірні алергічні реакції, наприклад висипання (екзантема), або більш важкі генералізовані форми (ураження всієї поверхні тіла), такі як синдром Стівенса-Джонсона (важка реакція з утворенням пухирів на шкірі та слизових оболонках)
5. Як зберігати Петнідан
Зберігайте цей препарат у недоступному для дітей місці.
Не використовуйте цей препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Зберігати при температурі не вище 30°С.
Тримайте флакон щільно закритим.

6. Вміст упаковки та інша інформація
Що містить Петнідан
· Діюча речовина – етосуксимід. 1 капсула містить етосуксиміду 250 мг.
· Допоміжні речовини: макрогол 300, вода очищена
Капсула: желатин, гліцерин 85%, титану діоксид (Е171), анідрісорб 85/70 {анідрісорб 85/70 склад: маніт, сорбітан, сорбітол, вищі поліоли}, жовтий заліза оксид (Е172)
Як виглядає Петнідан та вміст упаковки
Капсули Петнідан — непрозорі желатинові капсули яйцеподібної форми золотисто-жовтого кольору.
Упаковка: 50, 100 капсул

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: