Галоперидол (Haloperidol) Ріхтер краплі 20 мг, 10 мл

Виробник: Gedeon Richter
Наявність: В наявності
Ціна: 440 грн.
380 грн.

Кількість: - +
   - або -   

ГАЛОПЕРИДОЛ (Haloperidol)

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Haloperidolum;4-[4-(4-хлорфеніл)-оксі піперидин о]-4-фторбутірофенон.
основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.
склад: 1 мл препарату містить галоперидолу 5 мг.
допоміжні речовини – кислота молочна, вода для ін’єкцій до 1 мл.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакологічна група. Психолептичні засоби-похідні бутирофенона. АТС N 05AD.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Галоперидол є похідним бутирофенона, що має сильнупротипсихотичну і заспокійливу дії. Тормозить збудження і неспокій як пришизофреничних психозах так і в ході афективних хвороб, а також в стані алкогольного делірію. Має виражену блокуючу дію на постсинаптичні допамінергічні рецептори, а саме D2-рецептори в центральній нервовій системі. Тормозитьблювотний рефлекс, спричиняє ефективну дію у випадку ікоти.
Фармакокінетика. Препарат зв’язується з білками плазми на 92%. Післявнутрішньом’язового введення приблизно 70% введеної дози потрапляє в кровотікна протязі 30 хвилин.
Галоперидол характеризується значним об’ємом розподілення з особливо великою концентрацією в жировій тканині. Підлягає інтенсивній печінково-кишковій циркуляції. Метаболізується в печінці до відновленогогалоперидолу котрий є менш фармакологічно активним ніж материнський засіб. Виділення Галоперидолу проходить повільно. Період напіврозпаду післяпарентерального введення становить Т 1/2 = 10-19 годин.
Показання для застосування.
Лікування шизофренії, що супроводжується симптомами неспокію, агресивності і психомоторного збудження;
Лікування маніакального збудження;
Зменшення симптомів алкогольного делірію;
Марення і галюцинації;
В примедикації.
Спосіб застосування та дози. Індивідуально, в залежності від віку і стану хворого. Лікування проводиться виключно за призначенням лікаря. Внутрішньом’язово вводять 2-10 мг; ін’єкціїї можна повторювати через 6-8 годинв дозі 5 мг не перевищуючи загальну дозу 30 мг. При передопераційнійпримедикації можна застосовувати 1-5 мг, щоб викликати седацію і проти блювотнудію.
Побічна дія. Під час лікування можливе виникнення сонливості, пригнічення, безсоння, головних болей, запаморочення, підвищення апетиту, проносу та блювоти, сухості в роті. Препарат викликає розлади векстра пірамідній системі: синдром Паркінсона, акатизію, тазикінезію.
На початку лікування можливе виникнення гострих дискінезій, а при довгочасному лікуванні – глибоких дискінезій, іноді невролептичний синдром.
Можливе зниження артеріального тиску і тахікардія, розлади менструального циклу, послаблення лібідо, лікарська депресія.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до Галоперидолу;
Адисонова хвороба;
Гематологічні розлади;
Зниження функції кісткового мозку;
Хвороба Паркінсона;
Розлади свідомості зв’язані з отруєнням алкоголем та іншими речовинами, що пригнічують нервову систему;
Вік до 3 років.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Галоперидол посилює дію антихолінергічнихзасобів і засобів, що пригнічують нервову систему (барбітурати, снодійні і заспокійливі засоби, опіати, алкоголь).
Препарат посилю дію нітратів та пероральних протизгортуючих засобів.
Бета-адренолітичні засоби можуть тормозити метаболізм Галоперидолу.
Під час лікування із застосуванням магнію, що вводиться парентеральноможливе пригнічення функції дихання і падіння артеріального тиску.
Галоперидол може посилювати невротоксичну дію карбонату літія.
Передозування. Симптомами передозування Галоперидолом можуть бути: психомоторне збудження, сонливість або кома, посилені екстра пірамідні іхолінолітичні симптоми, судоми, гіпотермія, підвищення і падіння артеріального тиску, прискорення або уповільнення частоти серцевих скорочень, порушення серцевого ритму, блювота, головні болі і атаксія, порушення гостроти зору.
Лікування є виключно симптоматичним.
Особливості застосування.
Спеціальні вказівки Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам із захворюваннями серцево-судинної системи: порушення серцевого ритму, недостатності кровообігу, після нещодавно перенесенного інфаркту міокарда. Пацієнтам з порушенням функції печінки і нирковою недостатністю необхідно зменшити дозу або збільшити проміжок часу між черговими введеннями. Пацієнтам з гематологічними розладами, цукровим діабетом, ушкодженням головного мозку абохворих на епілепсію необхідний постійний нагляд під час лікування. Під час довгочасного лікування необхідно періодично контролю вати картину крові тафункцію печінки.
Під час лікування неможна вживати спиртні напої.
Вагітність і лактація Безпека застосування Галоперидолу в період вагітності: категорія С. Не рекомендується застосовувати Галоперидол в період вагітності а також в період годування груддю.
Вплив на здатність керувати транспортними засобоми Під час лікування Галоперидолом не слід керувати транспортним засобом.
Умови та термін зберігання. Препарт слід зберігати при кімнатній температурі (15°-25°С), в місці недоступному для дітей. Захищати від світла.
Термін придатності - 3 роки.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: